Європейська комісія очікує падіння ВВП єврозони за підсумками поточного року на рекордні 8,7%, говориться в опублікованому 7 червня літньому прогнозі Єврокомісії.

Попередній прогноз, опублікований в травні, передбачав зниження економіки регіону на 7,7% в поточному році.

Також Єврокомісія прогнозує скорочення ВВП Євросоюзу на 8,3% за підсумками 2020 року. Попередній прогноз передбачав зниження ВВП на 7,4%.

«Спад в економіці Євросоюзу в цьому році буде глибоким в зв’язку з наслідками пандемії коронавіруса, незважаючи на швидкі і масштабні заходи, прийняті як на рівні ЄС, так і на рівні самих держав регіону, – наголошується в огляді Єврокомісії.

Погіршення прогнозу падіння ВВП в Єврокомісії пояснили повільної скасуванням обмежень, введених для стримування поширення коронавирусной інфекції.

За оцінками Єврокомісії, в 2021 році економіка єврозони виросте на 6,1%, а Євросоюзу – на 5,8%. У травні прогнозувалося збільшення ВВП відповідно на 6,3% і 6,1%.

Також в ЄК зазначили, що найбільш серйозним падіння ВВП буде в другому кварталі 2020 року, оскільки саме на цей період припали найсерйозніші обмеження.

«Дані за травень і червень дозволяють припустити, що найгірше вже позаду. Відновлення економіки буде набирати силу в другому півріччі, проте його темпи будуть відрізнятися в різних країнах ЄС », – наголошується в звіті.

Також був підвищений з 0,2% до 0,3% прогноз інфляції для єврозони на поточний рік. Прогноз для ЄС буде збережений на рівні 0,6%.

В Єврокомісії попередили, що попри зростання цін на нафту і продукти харчування, їх вплив на загальний показник інфляції буде нівелюватися слабкістю економічного зростання, а також наслідками зниження податку на додану вартість в ряді країн.

Прогнози інфляції в єврозоні і ЄС на 2021 рік підтверджені на рівні 1,1% і 1,3% відповідно.

Нагадаємо, що раніше про очікуване падіння економіки єврозони на 8,7% заявляла голова ЄЦБ Крістін Лагард.