Найбільший страх кремлівської верхівки — програти війну Україні. І для того, щоб цього не сталося, путін може спробувати довести ситуацію до абсурду — зокрема, до зіткнення країни з НАТО.

Таку думку висловив радник голови ОП Олексій Арестович в інтерв’ю правозахиснику Марку Фейгіну.

А потім “здатися” сильнішому супротивнику та заявити своєму народу: “дивіться, ми об’єдналися з НАТО, змусили Україну підписати мир та інше”.

На його думку, найближчим часом войовничість риторики росії лише посилиться. А реальних варіантів закінчення війни з боку Москви експерт бачить одразу чотири. Це військовий переворот в Росії, розкриття путіним змов (військовий переворот наборот), гра в ядерний шантаж (аж до застосування зброї), а також словесна спроба довести до загрози ядерної війни.

Арестович упевнений: путін зараз шукає стратегію виходу із нинішньої війни. Проте ядерний удар, вважає аналітик, малоймовірний, адже за ним буде “відповідь” з боку інших держав. Та й Україна не зупиниться.

“Ми тільки більше озвіріємо, — каже Арестович. — Всі сантименти „не всі росіяни такі“ будуть відкинуті». Почнеться справжня різанина. Це вже гарантовано, що війна перекинеться на територію росії”.

Окрім цього, Росія психологічно програла війну, у командирів окупаційної армії РФ зникла воля воювати.

За словами Арестовича, сум’яття і розгубленість командирів російських окупантів проявляються в розташуванні військ на місці, у висуванні, в операціях, які вони намагаються проводити й в окремих виступах.

“Командування загубилося разом із політичним керівництвом. І, чесно кажучи, не може обрати, що робити”, – сказав радник голови ОП.

Арестович упевнений, що росіяни діють за інерцією – створюють запаси, системи керування та вогневого ураження.

“Розмилася воля. Не відчувається залізної волі у діях командирів. Як вона була на початку? На початку вони зазнавали шалених втрат, але виявляли сталеву волю”, – заявив Арестович і навів приклад тимчасової окупації Херсона.

“Наразі цієї волі немає. Вони психологічно програли. Усе… Вони надломилися”, – думає Арестович. 

На його думку, старші військові окупаційної армії перебувають у настрої “робіть що хочете”.

“Таке відчуття, що Дворніков їх жене-жене, а вони не женуться і не женуться… Ну подивимося, кудись вони мають піти, бо всі дурниці мають бути зроблені до кінця”, – сказав радник голови ОП.