Викладач макроекономіки бізнес-школи МІМ-Київ Михайло Кухар в ефірі програми “ІнфоВечір” на “5 каналі” спрогнозував, коли відновиться економіка України.

“Наші розрахунки показують, що найгірший місяць – травень ми вже пережили. Найгірші місяці в нас цього року – це весна. Як ми бачимо по останній декаді травня, перших числах червня, поновлюється ритейл, навіть товарів довгого вжитку, автомобілів. Це природно. Тому що всі прогнози вказували на те, що ми глибоко провалимося в другий квартал, третій будемо поновлюватися, а з четвертого підемо в гору, і досить стрімко”, – сказав Кухар.

Він також прокоментував програму дій уряду щодо відновлення економіки.

“Вона прагне до правильної мети, але не перераховує конкретних заходів. Якщо ми хочемо покращити умови для бізнесу, то до чого тут діяльність Гетьманцева, що пів року провокує бізнес до масових бунтів? Якщо ми хочемо знизити податкові ставки і підтримати бізнес з пільговими кредитами, то вкажіть конкретні умови, напрямки ліберально-податкової реформи. Конкретних переліків, зниження ставок, полегшення регуляторики ми не побачили”, – зауважив економіст.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що урядова програма стимулювання економіки для подолання наслідків пандемії COVID-19 дасть змогу відновити економіку у другій половині року.