Президент Володимир Зеленський наголошує, що фінальна стадія війни є найскладнішою і найкривавішою, і він поки не може закликати українців повертатися з-за кордону.

Про це Зеленський сказав під час спілкування з українськими студентами.

“Фінальна стадія найскладніша, найкривавіша, вона є. Ми не можемо відмежуватися і сказати: “Все, війна закінчилась”. Я вам скажу відверто, що в Києві після деокупації Київської області є таке відчуття, що все, ніякої війни немає. До того моменту, коли не летять ракети”.

Водночас президент наголосив, що люди бачать, що країна оживає і пообіцяв, що “так воно й буде”.

“Я не можу сьогодні кричати “повертайтесь додому” всім, хто за кордоном, тому що війна не закінчилась. Це поки що вибір кожної людини”, – підкреслив Зеленський.

Разом з тим, він запевнив, що після завершення війни Україна приділятиме велику увагу питанню безпеки.

“Країну, а особливо інфраструктуру щодо безпеки ми будемо будувати на рівні Ізраїлю та інших провідних країн. Де люди зрозуміли, що поруч з ними хтось такий живе, від кого може бути лихо в будь-який момент”, – сказав президент.

Зеленський також анонсував, що після перемоги України у війні “буде справедливий підхід до заробітних плат будь-якої професії”.

“Впевнений, що буде перегляд в цілому справедливих заробітних плат”, – сказав він.

Також президент Володимир Зеленський вважає, що українці здивували не лише весь світ своєю силою та міцністю, а й самих себе. Наразі, за його словами, у світі всіх українців вважають героями та порівнюють себе з ними.

 “Ми об’єдналися на тому, що ми захищаємо наше. Коли ми говоримо про це, це і є українськість і захищали ми від ворога саме це – важливі для нас речі…

Коли ми говоримо, що захищаємо дітей, то це не лише про сьогодення, а й про майбутнє.

Приїжджають навіть сьогодні до нас і кажуть: “Боже, який міцний народ”. І навіть, якщо хтось у дворі, звичайна бабця чи дідусь кажуть журналісту: “Та ні, та що ти, синку, ми такі як і всі люди”. Їм уже не вірять. Після того, що відбулося, ніхто їм не вірить. Всі дивляться на цю бабцю і вважають, що вона “бойовик”, вона – “зупиняла руками танки”. Шварценеггер більше не герой, герой – ця бабця.

І ця міцність – частина нашої культури. Так, вона принесена війною, поколіннями, великою кількістю війн за незалежність. Ось все це ми повинні захищати.

Сьогодні дуже модно бути українцем. Дуже модно. Оті неприємні дрібниці, коли ми багато років порівнювали себе з Росією, з іншими країнами, зараз відбувається перетворення. Зараз інші країни порівнюють себе з Україною…

Відбувається зміна ментальності не в Україні, а в світі, яка вплине на нашу зміну ментальності. Тобто, ми самі не повірили, що ми така нація. Ми велика нація – українці. Люди в шоці, в Європі – в шоці, в США – в шоці. Всі говорять “ми б так не змогли”, принаймні, сумніваються в цьому.

Зараз ми об’єдналися навколо війни, а після війни треба буде відбудовувати державу”.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні перемога у війні за свою Незалежність коштуватиме десятки тисяч життів.

“Ця війна – це безперечно війна за Незалежність. Можна сказати, що це відкладена війна. Відкладена на 30 років, враховуючи те, як ми отримали Незалежність у 1991-му. Або – на сотню років, враховуючи попередню нашу історію.

Я не маю сумніву, що ми виграємо, і це буде в нашій історії так само, як в історії інших країн, які боролись за незалежність і перемогли., які перестали бути прохачами, а стали суб’єктами.

Але ми маємо пам’ятати, що ціна усього цього – це десятки тисяч життів. Життів усіх, хто був убитий ворогом. Десятки тисяч”.