Цьогорічні вибори депутатів обласних, районних, сільських рад, а також селищних, сільських і міських голів є одними з найскладніших в історії України. Про це голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко заявив на ранковому брифінгу.

“Загалом це одні з найскладніших виборів в історії України, тому що у нас зійшлися декілька факторів. Це і виборче законодавство, і реформа адміністративно територіального устрою відбулася, що призвело до того, що більша частина виборів – перші вибори. Крім того, вибори проходять в умовах пандемії, а це також ускладнює процес”, – сказав Діденко.

Він додав, що для спостереження за місцевими виборами Центральна виборча комісія зареєструвала 312 офіційних спостерігачів та утворила понад 29 тис. виборчих дільниць.

“У нас, станом на сьогодні, відбувається 1577 виборчих процесів місцевих виборів. Це загальна кількість місцевих рад, які обираються. З них 22 обласні ради, 119 районних, 370 міських”, – зазначив Діденко.

За його словами, загальна кількість мандатів – 3122, при цьому кількість голів, які будуть обрані – 1421.

Нагадаємо, в Україні сьогодні, 25 жовтня, проходять місцеві вибори. Виборчі дільниці розпочинають свою роботу з 8:00 і прийматимуть громадян до 20:00.

Крім облрад, українці вперше обиратимуть депутатів до рад усіх рівнів від громад – депутатів сільських, селищних, міських рад, а також сільських, селищних, міських голів. Перші вибори пройдуть і в 119 райрадах.