На Тернопільщині в псевдореабілітаційному центрі у пацієнтів відбирали мобільні телефони, зачиняли в кімнатах та принижували. Робили це, щоб "вилікувати" від алко-, наркозалежності та ігроманії.

Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, подружжя з Київщини у липні 2017 року створило юридичну особу, діяльність якої пов'язана із наданням послуг з лікування від наркотичної та алкогольної залежності. Згодом до них приєдналось ще кілька людей.

Учасники організованої групи всі без медичної освіти. Вони підшукували людей із залежностями. Їх заселяли у спеціально обладнану будівлю поблизу Тернополя, з якої неможливо вибратись самостійно.

"Переконуючи родичів, що пацієнтам необхідне лікування без спілкування із зовнішнім світом, відбирали мобільні телефони та фактично зачиняли на кілька місяців, вводячи невстановлені слідством препарати, що пригнічують волю", – йдеться у повідомленні прокуратури.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Також організатори центру знущались над пацієнтами, принижували їхню гідність та матюкалися.

У прокуратурі повідомляють, що реабілітація від псевдолікарів коштувала від 10 до 30 тис. грн на місяць. Родичі постраждалих, не помітивши жодного результату лікування, повідомили про діяльність центру правоохоронців.

Слідчі встановили 15 осіб, яких зачинили у псевдоцентрі. Чотирьом організаторам повідомили про підозру у викраденні людей та незаконному позбавленню волі. Трьом із них обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою без внесення застави. Одна особа перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом.