Накопичувальна пенсійна система, яка готується до запуску в Мінсоцполітики, передбачає зниження віку виходу на пенсію для окремих категорій громадян, зокрема, тих, які були задіяні на шкідливих виробництвах.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Він зазначив, що в контексті реформи уряд звільнить підприємства від необхідності відшкодовувати пенсії своїм колишнім працівникам.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтняВ даний момент, на думку чиновників уряду, підприємства з підвищеним рівнем шкідливості отримують «невиправдане навантаження» із-за необхідності переводити кошти в ПФУ.

«Чоловік, який працював у шкідливих умовах, буде виходити на пенсію раніше, але не за рахунок сьогоднішньої, на мій погляд, відсталої системи, коли підприємство відшкодовує пенсію Пенсійному фонду, а за рахунок накопичувальної системи. Адже сьогодні часто підприємству доводиться відшкодовувати пенсію за працівника, який працював там 5-10-20 років тому. Це, безумовно, негативний елемент, тому що це – навантаження на підприємство», – заявив представник Мінсоцполітики.

В даний момент в Україні на пенсію в 60 років можуть вийти лише ті громадяни, які набрали достатньо років трудового стажу для отримання мінімальної пенсії. Ті особи, яким трудового стажу бракує, матимуть право вийти на пенсію лише до 63 років, а ті, які зовсім не сплачували ЄСВ – до 65.