Новопризначений глава Виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі каже, що ця посада для нього – черговий інструмент для отримання результату.

Про це він сказав в інтерв’ю “24 каналу”.

“Ця посада для мене – черговий інструмент отримати результат. Якщо буде результат, мені посад не потрібно. Якщо не буде результатів – жодних інших посад теж не буде”, – зазначив Саакашвілі.

За його словами, результат для нього буде, “якщо не олігархи, а прості рядові українські підприємці, люди, які створюють добробут країни, скажуть, що в той період ініціювали проекти, які ініціював президент Зеленський, але де брав участь і Саакашвілі або хто-небудь , хто з ним працює, але це проекти Зеленського. Скажуть, що завдяки цьому рішенню ми змогли вижити під час кризи, уникнути гіршого.

Окрім того, за словами Саакашвілі, щоб підприємства, які зараз йдуть з Китаю, «зайшли» в Україну, потрібні інші податки, суди і відсутність бюрократії.

«У нас є перші задатки у вигляді антикорупційного суду. Все інше поки досить прогниле. Всі спроби реформ нікуди не зайшли», — сказав Саакашвілі в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Також Саакашвілі закликав провести «антиелітну революцію». Він зазначив, що «люди, які себе так добре відчувають на цій годівниці, нікуди не пішли». А щоб вони не повернулися, є «всього кілька місяців».

Варто зазначити, що на початку політичної кар’єри Саакашавілі в Україні між ним та п’ятим президентом Порошенком склалися доволі приязні стосунки. Проте тривали вони недовго – між політиками спалахнув конфлікт.

Він пояснив, що зараз ще не спілкується з Порошенком, проте один раз зустрівся з ним на джазовому фестивалі у Львові.

Коли він мене побачив, то з такою швидкістю втік, що мені було дуже смішно за цим спостерігати. В мене немає і бажання спілкуватися з Порошенком. Я б сказав, що цю сторінку свого життя я вже закрив,– запевнив політик.

Й додав, що Порошенко та його оточення використовували державу для власного збагачення. За словами Саакашвілі, в АП більшість часу п’ятий президент витрачав на свій бізнес. До того ж, до нього на Банкову часто приїжджали бізнес-партнери, не пов’язані з політикою.

Проте новопризначений голова Виконавчого комітету реформ би не хотів, щоб будь-який президент України, зокрема Порошенко, опинився за ґратами.

“Це не надало б мені ніякого задоволення. Не зважаючи на те, що він не дуже делікатно поводився. Я про це забув. Але повернути гроші, щось зробити корисне – це в моєму стилі”, – пояснив політик.

Й підкреслив, що для нього мафіозі за ґратами, але з грошима, телеканалами, депутатами є набагато небезпечнішими, ніж мафіозі, які ходять вільно, але в них немає інструментів впливу на життя інших людей.