Сьогодні, 21 листопада, колишній народний депутат Сергій Пашинський заявив у Святошинському районному суді Києва на допиті в якості свідка у справі за обвинуваченням п’ятьох ексбійців спецпідрозділу МВС “Беркут” у розстрілі активістів Революції Гідності, що протести на Майдані організували виключно громадяни України, а не які-небудь політичні сили.

Слід зазначити, що допит судом Пашинського здійснюється в режимі відеоконференції з Київського СІЗО, де він перебуває за підозрою в умисному застосуванні вогнепальної зброї 31 грудня 2016 року під час конфлікту з громадянином В’ячеславом Хімікусом, оскільки, за рішенням суду – він є особою, якій загрожує небезпека, тому із СІЗО його не перевозять.

Цікавим є те, що як зазначали ЗМІ екснардеп України Сергій Пашинський у СІЗО намагався вдавати психічнохворого – пише Вголос.

За даними ЗМІ, Пашинський в ізоляторі імітує психічну хворобу. Так, він відмовляється їсти спільно із ув’язненими, а нещодавно нібито покусав сусіда.

За це колишнього нардепа помістили у карцер, де він “всю ніч вдавав, що говорить у рацію та просив прислати артилерію”, тому ніхто і не передбачав, що допит взагалі відбудеться, і він буде говорити.

Наразі ж на допиті, як зазначають джерела, Пашинський веде себе знервовано. А його свідчення не збігаються з реальною картиною подій на Майдані.

Також треба сказати, що на початку судового засідання один з підсудних засумнівався в процесуальному статусі прокурора Олексія Донського, звинувативши його у відсутності повноважень у зв’язку з нібито звільненням з органів прокуратури через не проходження переатестації. У свою чергу Донський спростував дану інформацію.

“Я залишаюся на сьогодні в складі Генпрокуратури, і я залишаюся в складі слідчої групи”, – сказав прокурор.

Варто зазначити, що раніше Суд надав доступ Держбюро розслідувань до інформації про телефонну смс-переписку сина і дружини колишнього депутата Верховної Ради Сергія Пашинського з 2016 року по 2019.

Сам же, син екс-депутата Верховної Ради України Сергія Пашинського, Антон, незважаючи на свій молодий вік вже є мільйонером. Як нагадує юрист Михайло Шнайдер, Антон Пашинський був головою відділу зовнішніх контрактів державного підприємства “Спецтехноекспорт”.

“Саме ця держкомпанія видала ліцензії на експорт озброєнь. Антон Сергійович – молодий хлопець… таку теплу посаду отримає. Відкриває просто необмежені можливості для додаткового заробітку”, – писав юрист на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, у Антона Пашинського є дві квартири в Києві, вартість однієї з яких складає більше двох мільйонів гривень. Крім того, син депутата має колекцію годинників і ювелірних прикрас, а також два автомобілі Toyota Land Cruiser Prado 2017 року випуску і Toyota Camry 2012 року випуску.

“А також близько мільйона гривень готівкою. Ще Антон отримував досить непогану зарплату. Близько 70 тисяч гривень в місяць”, – додає Шнайдер.