1

Колишній глава СБУ пояснив свої слова про масову підтримку кримчанами дій Росії під час анексії.

Екс-глава СБУ Валентин Наливайченко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна прокоментував засідання РНБО 28 лютого 2014 року, яке проводилося у зв'язку з початком анексії Криму, витяги з якого були оприлюднені напередодні, повідомляє Корупція Інфо

"Я можу сказати, що це засідання РНБО не було пораженським. Було обговорення, висловлювалися різні думки. Я представив реальну картину щодо лінії СБУ. На бік ворога перейшла маса людей. Армія? Міліція? Служба Безпеки? Нема кого було піднімати. Тут, в Києві, невідомо, що відбувалося. На харківському кордоні що відбувалося, на донецькому, на луганському кордонах? І дійсно, армії української не було. СБУ не було – це міф! Ким захищати?", – сказав він.

Крім того, екс-глава СБУ зазначив, що адмінбудівлі в Криму не були захоплені, їх добровільно передала місцева влада.

"Для того, щоб люди знали правду, потрібно зробити кілька речей. Перше – опублікувати реальне відео, як захоплювалася Верховна Рада АРК. Вона навіть не захоплювалася, а це була операція з передачі під контроль російських військ будівлі парламенту Криму напередодні голосування, яке інспірували і провели громадяни України, члени Партії регіонів, керівники кримського парламенту. Зайшов російський спецназ, це все є на відео, міліція передала їм зброю і добровільно залишила їм під охорону ключовий орган державної влади на півострові", – сказав він.

Наливайченко нагадав, що з 28 і 29 лютого вже "на всіх вулицях в Криму стояли російські БТР, російські військові патрулі, військові частини, військовий флот".

"І десант, і все інше було готове, тому це була і є, і український парламент правильно визнав, анексія і окупація Криму", – вказав він.

Наливайченко зазначив, що міжнародні партнери не вірили, що насправді відбувається окупація та військова агресія проти України.

"Насправді, вірили дуже довго в те, що це якісь напівлегітимні процедури – референдум, засідання. Рада Криму ж засідала. Більше того, вся місцева влада в Криму реалізовувала картинку про те, що нібито там якісь легітимні дії відбуваються", – вказав він.

Екс-глава СБУ переконаний, що при проведенні всіх розслідувань щодо анексії Криму потрібно виходити з такої міжнародно-правової та національної правової позиції, що проти України здійснена агресія.

"Агресор названий, докази цієї агресії, тому і розслідування необхідно проводити і почати передавати до суду поступово, епізод за епізодом, розслідуючи, в першу чергу, агресію", – підкреслив він.

Наливайченко вважає, що події в Криму і на Донбасі необхідно розслідувати як "ведення агресивної війни проти України", і для цього передбачена відповідна стаття.