наливайченко

Сьогодні в парламентському комітеті з питань запобігання та протидії корупції екс-глава Служби безпеки Валентин Наливайченко заявив, що має інформацію про участь представників "політичної верхівки" Україна у відмиванні викрадених з бюджету грошей через офшорні компанії.

У своїх звинуваченнях Наливайченко посилався на матеріали "незалежного розслідування" британського журналіста.

"Британський журналіст (Graham Stack) призводить схему, пов'язану з Intraco Management, яку сьогодні розглядає комітет і яка – у наданих вам документах. Це виявився не один офшор Intraco, є офшор Ernion для реалізації інших злочинних схем, але також із залученням з найвищих ешелонів влади ". Екс-глава СБУ заявив про виведення з України коштів групою "Укрпромінвест" на Віргінські острови, а потім у латвійські та австрійські банки. Вчора він говорив, що мова йде про $ 100-300 тис. Щомісяця, які мають ознаки відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом. Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко на засіданні комітету заперечував свою причетність до діяльності компаній, через які нібито відмивалися бюджетні гроші.

"Офіційно заявляю, що особисто не маю ніякого відношення до компанії Intraco Management. Наступна позиція за цією схемою. Чесно кажучи, не готовий коментувати, бо вперше побачив ці документи … Можу сказати, що ці документи, які надані .., також й у цій схемі я ніякого зв'язку з Україною не бачу ", – заявив він.

Кононенко також спростував твердження Наливайченка про те, що прокуратура не розслідує можливі правопорушення, пов'язані з відмиванням грошей.

За словами депутата, відповідну заяву Наливайченка знаходиться в прокуратурі Києва. Кононенко заявив, що особисто зустрічався з прокурором столиці за своєю ініціативою. Крім того, він підкреслив, що екс-глава СБУ надав фотокопії відповідних документів, які свідчать лише про намір здійснити платіж.

"На цих фотокопіях немає ні підписів, ні яких-небудь відміток банку для фахівців, які в цьому розбираються, ті копії нібито платіжних документів, які там є, це transfer by payment order, він не є платіжним документом … це є виключно наміром здійснити платіж ", – пояснив нардеп.

Він також пояснює ситуацію майбутніми місцевими виборами, а також вважає, що це робиться з метою дискредитувати його особисто і політичну силу "Блок Петра Порошенка" Солідарність ", яку він представляє. Крім того, Кононенко заявив, що з 1999 року декларує свої доходи і сплатив податків майже $ 20 млн. Присутній на засіданні нардеп Антон Геращенко вважає, що наявність фактів переказу грошей не є ще злочином. У результаті парламентський комітет проголосував за рішення про необхідність розслідувати викладені Наливайченко факти щодо офшорів представників української влади. Також народні депутати вирішили звернутися до посольствам США, Австрії та Латвії за допомогою в цій справі.