Про це Мокшицький заявив у Львові вчора, 10 жовтня, передає кореспондент «Вголосу», передає Корупція.Інфо

Популярне: “Нам пох*й, ми “труповозка”: Як працівники “медичної” допомоги на зупинку без виклику реагували

«Сьогодні нам потрібні церква Ольги і Єлизавети у Львові, костели у Брюховичах, у Зимній Воді. Наші вірні питаються, для чого нам будувати новий костел, якщо ми мали вже тут костел. Тому ми хочемо залагодити цю справу і хочемо, щоб все відбулося справедливо і згідно з нашою християнською етикою.

Кожний орден має власність, незалежно чи це в Польщі чи в Україні, – підкреслив Мечислав Мокшицький. – Тут, в Україні, ще Президент Леонід Кучма підписав Закон про повернення культових споруд до своїх власників. І свого часу українська влада незаконно видавала храми римо-католицькі греко-католикам. Це, на жаль, багато костелів передано греко-католикам, православним і навіть протестантам. Ми завжди будемо претендувати на нашу власність, хоча вона передана іншим людям. Маємо на це право. І хоча не всі ці церкви нам потрібні, ми могли б передати або подарувати їх іншим. Тепер ми тільки просимо зі 126 в Україні повернути нам у першу чергу храм Стрітення Господнього, що знаходиться на поруч з нашою Курією на вул. Винниченка у Львові».

Мечислав Мокшицький також додав, що він очікує від греко-католиків зустрічних кроків для врегулювання майнових питань. Адже церква, за його словами, вчить шанувати чужу власність і заповідь «Не вкради». Тому ці церкви, наголосив Митрополит, не польські, а власність Римо-Католицької церкви.