Об'єднання УПЦ заважає дивна позиція УАПЦ

Об'єднанню української православної церкви заважає проросійська позиція УАПЦ, передає Корупція.Інфо

Популярне: На Закарпатті вилетів у кювет автобус з українськими спортсменами. Є постраждалі

Про це під час брифінгу у Чернівцях заявив глава УПЦ КП патріарх Філарет.

Як пише видання "Релігія в Україні", Філарет сказав, що УПЦ і УАПЦ протягом багатьох років збиралися об'єднатися для "зміцнення українського суспільства".

"Тричі ми підходили до того пункту, що нам треба оголосити, що ми – єдина українська церква. І вони в останні хвилини придумували такі умови, на які ми не могли погодитися. Умови ці йшли не від них. Бо якби вони пішли від них, то вони в процесі діалогу це висловили б нам. А коли ми вже домовилися про об'єднання, з Москви був даний сигнал – поставте такі умови", – зазначив Філарет.

Тому ми тепер вирішили – ніякого діалогу з автокефальною церквою ми вести не будемо. Тому що це – діалог з Москвою. А з Москвою, звичайно, ми знаємо, діалог:

"Покайтеся і повертайтеся в Москву". Такого нам не треба. Ми незалежна держава, а в незалежній державі повинна бути одна автокефальна церква, а не багато", – сказав він.

"Зараз стан такий: переходять з автокефальної церкви в Київський патріархат окремі парафії, і ми їх приймаємо. А з єпископатом ніякого діалогу ми не ведемо і не будемо. І держава це зрозуміла, що це голос Москви", – додав глава УПЦ КП.