Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) обіцяв українцям “боже прокляття”, якщо Київський патріархат заявить про свої наміри повернути монастир із Московського патріархату під своє керівництво після отримання томосу.

Його звернення записане на відео та поширене в YouTube.

“Паша-Мерседес, відомий любов’ю до дорогих авто, оргій, а також як “настоятель Києво-Печерської лаври”, погрожував “прокльонами до сьомого коліна” українцям за намір повернути в національну власність пам’ятки національної культури (Почаївської і Печерської лавр): “…якщо ви розсудливі люди, ви не побажаєте своїм рідним прокляття Божого”, — відреагував на заяви церковника український політолог Олексій Голобуцький в особистому Telegram-каналі.

Голобуцький зазначив, що митрополит навіть озвучив “план” церкви із привласнення лаври. Нібито 14 жовтня, на Покрову, “будуть знову захоплення святинь московських центрів”.

“Чому московських, а не Христових? Пояснювати товаришеві в невідомому званні різницю між вченням Христа й оперативною роботою ФСБ на території чужої держави навряд чи хто візьметься, та й нема чого. Для діячів РПЦ крадіжка, мародерство, війна, окупація — цілком собі “Христові діяння”. 

Як сказав на завершення Павло: “Ми повинні посилити наші молитви про наші святині”. Свідомо ігноруючи незаперечний факт, що святині — якраз наші, а не їхні”, – підсумував Голобуцький.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Після публікації цього відео митрополит Павло потрапив у розділ “Чистилище” на сайті “Миротворець”.

Нагадаємо, взимку цього року настоятель Києво-Печерської лаври владика Павло заявив націоналістам, які прийшли із пікетом під святиню, що на Донбасі воює невідомо хто невідомо з ким, а Крим “завжди був російським”.

Також минулого року теж заявляв, що побоюється нападів представників радикальних сил на Києво-Печерської лавру 14 жовтня. У зв'язку з цим він навіть написав до керівництва держави, СБУ, МВС, Генпрокурору листи з проханням попередити агресію проти лаври.

Під час кривавих подій на Майдані у січні 2014-го настоятель прирівняв Януковича до Христа і заявив, що “сьогодні він несе важкий хрест, подібно до того, як Симон Киринейський допомагав нести Хрест Христу на Голгофу”.