Митрополит Павло, намісник Києво-Печерської лаври, що перебуває зараз у складі Української православної церкви МП, який прибув до Москви на фестиваль православних ЗМІ, заявив про вірність Московському патріархату.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Не можу сказати, що в нашій братії є якісь хитання… Я вірю, сподіваюся і не сумніваюся, що братія залишиться вірною святій Українській православній церкві, яка крім того носить титул Російської православної церкви», – сказав Павло.

Додамо, Президент Росії Володимир Путін наказав гарантувати безпеку митрополитів Московського патріархату в Україні «за будь-якого розвитку подій» шляхом розміщення у найважливіших монастирях груп спецназу ГРУ під прикриттям.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Відповідний наказ було дано 12 жовтня на засіданні Радбезу РФ, скликаному у зв’язку з рішенням Вселенського патріархату про надання автокефалії православній церкві в Україні, повідомив у Facebook народний депутат України, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

«За інформацією групи ІС, 12 жовтня на засіданні Радбезу РФ під час обговорення подальших перспектив функціонування РПЦ в Україні (після рішення Константинопольського патріархату про надання автокефалії УПЦ), президент РФ Путін наказав керівництву силових відомств РФ: «гарантувати безпеку наших митрополитів за будь-якого розвитку подій» шляхом розміщення у найважливіших монастирях т. зв. «УПЦ МП» груп спеціального призначення під прикриттям», – повідомив Тимчук.

У свою чергу міністр оборони РФ Сергій Шойгу і начальник Генштабу ЗС Росії Валерій Герасимов заявили, за даними ІС, що в Генштабі збройних сил РФ вже відпрацьовуються плани безпосереднього введення на територію України мобільних бойових груп (під прикриттям) з метою захисту Києво-Печерської та Святогірської лавр. 

«На думку даних керівників, ці релігійні об’єкти першими потрапляють під загрозу нападів з боку радикально налаштованих і озброєних бойовиків-націоналістів», що «нестиме загрозу життю ієрархів і керівництву», – зазначив Тимчук.

Також, за його даними, військове керівництво РФ доповіло, що у рамках підготовки до реалізації цих планів на даний час вже проводиться підготовка груп спецпризначення на місцевості, а саме – на базі Новоафонского монастиря в Абхазії.