Передбачається, що росія прийняла чітке рішення атакувати Молдову. Однак поки достеменно не зрозуміло, як саме буде реалізований цей кремлівський план, якщо він дійсно розроблений і прийнятий до виконання. Про це повідомляє британське видання The Times з посиланням на власні джерела в українських розвідувальних службах.

В українській розвідці, як розповіло джерело, вже впевнені, що напад росії на Молдову – це справа вирішена і вона відбудеться дуже скоро.

Ми вважаємо, що кремль вже прийняв рішення про напад на Молдову. До чого призведуть події в Молдові – буде вирішальним для нас. Якщо росіянам вдасться захопити контроль над країною, то ми з військової точки зору станемо більш вразливими – це буде загроза цілісності України. Якщо росія визнає незалежність Придністров’я, то це буде пряма загроза і порушення територіальної цілісності Молдови. Це буде повторення Донбаського сценарію. Далі вони будуть поставляти велику кількість зброї, а потім захочуть приєднати її до складу росії – на умовах анонімності розповів виданню український офіцер розвідки.

Інші джерела говорять виданню, що спецслужби росії розглядають ряд сценаріїв по дестабілізації Молдови, наприклад, роздування заворушень і заколотів – в країні існує певне невдоволення через зростання цін. Також відзначається дивна активність на аеродромі Тирасполя, столиці невизнаного Придністров’я.

Також одним з планів Росії може стати масований десант на транспортних літаках і вертольотах в Придністров’ї, які вилетять з окупованого Криму.