Опозиційна фракція Християнсько-соціального союзу (ХСС) у Бундестазі закликала німецький уряд спільно з партнерами по НАТО виступити з європейською ініціативою щодо постачання Україні бойових танків західного зразка.

Про це заявив керівник фракції ХСС у Бундестазі Александр Добріндт в інтерв’ю DPA.

“Ми хочемо, щоб Україна могла реалізувати своє право на самооборону. Для цього їй потрібно більше важкого озброєння – в тому числі танки Leopard 2”, – заявив Добріндт.

“Уряд Німеччини має виступити з європейською ініціативою щодо спільних поставок бойових танків”, – сказав він.

Україна давно просить у союзників бойові танки та БМП західного зразка. За словами української сторони, йдеться про переговори з федеральним урядом про поставку німецьких моделей Leopard 2 і Marder.

Канцлер Олаф Шольц не хоче постачати такі танки, доки їх не нададуть інші партнери по Альянсу.Він неодноразово наголошував, що Німеччина не буде діяти у цьому питанні наодинці.

Додамо, Олексій Макеєв – посол України в Німеччині, що працює у цій країні від жовтня минулого року, замінивши на цій посаді Андрія Мельника, який став добре відомим і в Берліні, і у Києві, зокрема, через свою публічну критику німецьких політиків. Макеєв також не уникає публічності, але обрав зовсім іншу модель поведінки.

“Зараз відбувається те, що федеральний канцлер Олаф Шольц назвав Zeitenwende – тобто зміна епох. Зміни епох не відбуваються миттєво, але ми робимо все, щоб таку зміну прискорити. І я впевнений, що [танки] “Леопарди” будуть. Краще, щоби це сталося якнайшвидше, але у тому, що це буде, я впевнений”», – переконаний Макеєв.

“Zeitenwende, тобто епоха змін, ще триває. Німеччина, яка на початку року відмовлялася постачати зброю взагалі, вже пройшла етап розмов про “оборонну чи наступальну” зброю. Ми переконали, що Україна обороняється, тому для неї будь-яка зброя – оборонна. Ми дійшли стадії “Україна не має програти”. Але я дуже хотів би, щоб цього року була теза: “Ми будемо допомагати Україні стільки, скільки потрібно для того, щоб Україна перемогла”, – розповідає він.

“[Zeitenwende] йдеться також про зміну у ставленні до Росії. Німці вже зрозуміли, що з Росією зразка 2022 року не можна мати справи. Крім того, важливо, щоби Німеччина переглянула всю свою Східну політику. Українського посла [в Німеччині] радо вітають. За півтора місяця я відвідав практично всіх міністрів, провів зустрічі з близько сотнею депутатів Бундестагу, здійснив кілька поїздок по федеральних землях. Для мене це дуже важливо, бо моя сфера роботи – це говорити з центрами ухвалення рішень та з німецькою громадськістю”.

“У кожного свій стиль. І треба віддати належне [попередньому послу] Андрію Мельнику, який працював трохи в інших умовах і багато встиг зробити для того, щоб струсонути німецьке суспільство так, щоб воно прокинулося. Німці постійно мені про це кажуть щодо Андрія. Перемогти Росію можна тільки зброєю. І моя задача – пояснити це німецькому політикуму і суспільству. Переконати їх, що змусити росіян відійти і допомогти Україні виграти цю війну – це найкращий варіант. І тоді треба буде менше інвестувати у відновлення та ремонт критичної інфраструктури, зруйнованої під час обстрілів», – підкреслює посол.

Варто підкреслити, що німецьке суспільство і далі шукає “хороших русcкіх”… Вони досі сподіваються, що Росія може бути цивілізованою і демократичною.