геращенко

У Дніпропетровську діяла кіберсхема підкупу виборців з Москви. Про це в ході брифінгу, який транслював телеканал «112 Україна«, заявив позаштатний радник глави МВС Антон Геращенко, передає Корупція.Інфо.

«Фахівцями департаменту кібербезпеки Національної поліції був проведений комплекс оперативно-технічних комплексів, у тому числі з використанням електронних технологій, з розкриття планів зловмисників. З’ясувалося, що зловмисники отримують фінансування за рахунок електронних грошей з міста Москви, після чого ці гроші конвертують в Україні в гривню і потім використовують цю гривню для підкупу виборців. На сьогодні зафіксовано та задокументовано факт підкупу понад 10 тис. мешканців міста Дніпропетровська, які виявили згоду бути підкупленими, що підтверджується їхнім смс-листуванням, листуванням у Viber, а так само фактами пересилання бюлетенів з їхніми відмітками зловмисникам», — заявив Геращенко.Водночас радник міністра Зорян Шкіряк заявив, що не виключається причетність одного з кандидатів — Олександра Вілкула — до організації цієї схеми.

«Сьогодні проводяться оперативно-слідчі дії, відбуваються обшуки спільно з управлінням (боротьби з, — ред.) кіберзлочинністю, з Національною поліцією, зі слідчими Дніпропетровської області. На даний момент заблоковано вже 3 000 карток тих, хто взяв участь і був готовий отримувати гроші за голосування на цих виборах. У даній ситуації ми — над політикою, і ані Міністерство внутрішніх справ, ані поліція не втручаються в політичні справи, але ми не виключаємо, що до цієї схеми може бути причетний штаб одного з кандидатів у мери Дніпропетровська, а саме Олександр Вілкул. Ми будемо розбиратися в цій справі», — зазначив Шкіряк.