Народні обранці визнали, що не готові доводити себе до «напівтваринного стану», передає Корупція.Інфо

Популярне: “У масках та в формі без розпізнавальних знаків…”: До будівлі Ради увірвалися 40 бойовиків

Прийняття пенсійної реформи розділило українську політичну верхівку на два табори. Частина політиків із захватом заявляють про те, що зробили мало не диво державного масштабу. Другі на противагу кричать про тотальну «зраду» на тлі популістських заяв і кажуть, що назвати прийняте рішення реформою язик не повертається.

У тонкощах протиборств під куполом і в тому, чи варто молоді розраховувати на пенсію, розбирався "Знай.ua".

Смішно, але не весело

Так, особливо не підбираючи слів, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман звинуватив депутатів, які відмовилися жати кнопки «за» в їх примітивності, неспроможності і нездатності ухвалювати державні рішення.

А частина нардепів, у свою чергу, говорять про те, що нові пенсійні правила де-факто збільшили пенсійний вік і змусять нинішню молодь працювати мало не до 70 років. Спасибі, що профільні міністри не порадили менше їсти, щоб вистачало на все. Хоча, ясна річ, на півтори тисячі гривень пенсії і так далеко не розженешся.

Але, в парламенті жартують, мовляв скоро в презент мамам і бабусям діти почнуть дарувати сертифікат на придбання п'яти років страхового стажу, щоб вистачило для виходу на пенсію. Тільки ось веселощів в цьому мало. П'ять років стажу у держави можна буде прикупити за 84,5 тис. грн. Кому не вистачатиме лише року, тим, при бажанні, теж потрібно буде викласти чималу суму – майже 17 тис. грн. А, судячи з прогнозів, бажаючі таки будуть. Головне тільки, щоб грошей вистачило.

 «Ми разом з Розенко (Павло Розенко – віце-прем'єр-міністр України. – Ред.) … Я підкреслюю, я не помиляюся і готовий навіть, якщо Паша заявить про те, що це фейк і я кажу неправду, десь знайти показати нашу переписку з ним, коли він надсилав аналітику. Так ось 70% людей вашого покоління (25-30 років. – Ред.) вийде на пенсію приблизно у віці 65-67 років », – каже народний депутат Сергій Каплін.

З такими висновками погоджується і його колега по парламентському цеху – нардеп від фракції «Самопоміч» Олена Сотник.

Те, то що пенсії вирішили осучаснити, звичайно, добре, зазначає вона. Але фактично, на виході українці отримали те, від чого так довго відхрещувалися кабінетах чиновників.

«Де-факто, ми отримаємо тепер трудовий стаж (для виходу на пенсію з 2028 року в 60 років. – Ред.) 35 років. Це означає, що більшість пенсіонерів просто не доживуть до цієї пенсії », – говорить політик.

Депутати теж плачуть

Про те, що багатьом молодим людям, образно висловлюючись, до пенсії тепер, як до Місяця, розуміють і ті, хто все ж натиснув зелену кнопку під час голосування за пенсійні зміни.

Так, нардеп від фракції «Блок Петра Порошенка» Оксана Юринець, хоч і вважає, що прийняте парламентом рішення – крок на шляху до змін на краще, все ж зізнається:

«Я впевнена, що мені треба буде довго працювати, щоб отримати пенсію …».

Депутат Юрій Левченко, хоч і голосував проти, під роздачу, згідно з прогнозами, теж потрапляє.

«Мені зараз виповнилося лише 33 роки. Тому мені ще дуже далеко до того стажу, щоб вийти на пенсію », – міркує політик.

Виживати, але не жити

А ось прожити на мінімальну пенсію, яка згідно з прийнятим законом тепер становитиме «аж цілих» тисячі чотиреста п'ятьдесят дві грн – щось з області фантастики, визнають нардепи. Воно й зрозуміло. Адже це не гаджетами модними в Раді «виблискувати».

«Ні, ви знаєте, я ще, може три роки тому, коли починав парламентську діяльність пішов би на подібні експерименти. А сьогодні вони блюзнірські. Не можна. Можна прожити кілька днів для телевізійного експерименту. Але, жити без наслідків для свого здоров'я, свого психічного, соціально-психічного стану абсолютно неможливо », – вважає Каплін.

«А, ось люди якось живуть», – додаємо ми і продовжуємо дискусію.

«Але, люди ж якось живуть. Їм допомагають діти, у кого вони є. Решта стають жертвами цього соціального геноциду », – швидко реагує політик.

А ось БПП вирішила піти по протоптаних стежках «попередників» і вже не ховаючись заговорили в стилі всіма «улюбленого» Азарова, який радив свого часу «не скігліть», а брати лопати і йти працювати. Обранці ж від коаліції натякнули – щоб краще жити, треба працювати і допомагати батькам.

 «Я вам ще раз кажу – мої батьки живуть в селі. У них є корови, коні. Є два гектари землі. І ми – п'ятеро дітей всі здобули вищу освіту і всі працювали. Я вам скажу, всі отримали вищу освіту, напевно, оскільки знали, як важко працювати на землі. І станом на сьогодні мої батьки ще працюють … », – зазначила в нардеп від фракції« Блок Петра Порошенка »Оксана Юринець.

«Так, у мене є опіка за брата, якому потрібні щомісяця гроші на ліки, сестра займається бабусею, брат займається батьками. Ну, вибачте, нас так виховали, що ми повинні допомагати. Ну, я прийшла міняти країну. На жаль, ситуація у всіх не змінилася відразу. І за три роки у мене нічого більшого не відбулося, ніж могло бути. Але, я думаю, що, якщо закривати очі або розповідати популістично, як ми всім обіцяємо і всі погані, а я такий весь класний, ну у мене теж такої позиції немає. Тому, я собі все дуже добре уявляю, я не з Марса », – резюмувала вона з посмішкою.Виникає закономірне питання: навіщо платити відрахування державі, якщо заздалегідь знаєш, що будеш забезпечувати своїх батьків, а в старості можеш розраховувати тільки на себе і дітей? Причому тоді в цій нехитрій схемі держава – нардепи від БПП не пояснюють.У свою чергу, Лвченко, відчеканивши, що вижити на «мінімалку» пенсіонерам неможливо, після питання про те, чи зміг би він сам прожити на ці гроші, робить ремарку, мовляв потрібно все ж розрізняти поняття вижити і жити: «Виживати можливо. Але жити гідно, як людина – неможливо. Це людей прирікають на напівтварине існування. І це жахливо».Втім, це пенсіонери й самі знають.

Автор матеріалу:
Мария Пастернак