Ведучий espresso.tv і оглядач видання "Тиждень" Богдан Буткевич опублікував на своїй сторінці в Facebook список політичних журналістів і політологів, який охарактеризував як "п'яту колону і її прислужників". – повідомляє Корупція.Інфо

"Методика їх пошуку найпростіша і найдієвіша – контент-аналіз", – пише на своїй сторінці співробітник espresso.tv.

Журналіст вимагає від українських ЗМІ не допускати цих людей в ефір. "Закликаю всі ЗМІ, всіх гостьових редакторів телеканалів і радіостанцій, всіх журналістів гидувати співпрацею з цими прокладками", – написав на свій сторінці Богдан Буткевич.

Журналіст закликав користувачів Facebook доповнювати список у нього на сторінці новими прізвищами політичних журналістів і експертів. "Пишіть в коментарі, якщо маєте ким продовжити", – закликав журналіст.

Щоправда, спроба Буткевича формувати "чорні списки" з самого початку привела до курйозу. Серед інших "балакучих голів" "п'ятої колони" користувачі Facebook вказали політичного оглядача Віталія Портникова (колишній бізнес-партнер народного депутата Миколи Княжицького), екс-нардепа Єгора Фірсова (обирався до Верховної Ради за списком "Блоку Петра Порошенка") і екс- глави СБУ Валентина Наливайченка, проілюструвавши свої висновки посиланнями на їхні статті, інтерв'ю та коментарі.

Експерти, які не входять до списку, складеного Буткевичем, назвали його дії спробою ввести цензуру на замовлення господарів журналіста з партії "Народний фронт".

За даними відкритих джерел, 99% акцій приватного телеканалу espresso.tv належать Ларисі Княжицькій, дружині народного депутата Миколи Княжицького. Ще 1% акцій володіє народний депутат Вадим Денисенко (фракція політичної партії "Блок Петра Порошенка").