Нардеп повідомив моторошні подробиці «бурштинової війни» на Рівненщині.

Народний депутат України Андрій Лозовий підтвердив факт збройного конфлікту за право на «кришування» видобутку бурштину в Старому Селі Рокитнівського району Рівненської області

Як пише Корупція. Інфо, подробиці події він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

За його даними, перестрілка сталася між місцевими копачами бурштину і приїжджими бандитами, які оголосили, що вони тепер будуть «кришувати» цей незаконний промисел. Тим же, хто відмовиться їм платити, обіцяли кидати у двір бойові гранати.

«У нас на Рівненщині знову Чикаго алькапонівської доби. Розквіт епохи бурштинових воєн, – написав нардеп. – Удільні князі воюють між собою за священний камінь сонця. А тут ще й навала печенігів. Тому довелося забути чвари і міжусобиці і разом оборонятися від навали проклятих загарбників».

Як він стверджує, бандити приїхали в Старе Село ще два тижні тому. Для підтвердження серйозності своїх намірів і для «залякування» вони демонстрували бойові гранати.«Але місцеві поліщуки – навчені життям і самі добре озброєні. Сьогодні все це продовжилося стріляниною. Двоє “гостей” отримали вогнепальні поранення», – розповів Лозовий.

Проте найцікавіший момент у цій справі – це реакція Національної поліції. «Коли з’явилися “гості: “здрастуйте, я ваша криша”, місцеві (дії яких я теж однозначно не виправдовую) звернулися до поліції. 

Два тижні назад, потім – два дні тому… Але в Рокитнівському райуправлінні Нацполіції відмовилися реагувати. А одну з двох заяв – взагалі …не зареєстрували», – стверджує депутат.

Після сьогоднішньої перестрілки правоохоронці втрутилися в конфлікт – «тільки не на стороні закону і правопорядку, а на стороні…заїжджих бандитів». За словами Лозового, вони «рятували “гостей” від самосуду місцевих. Ніяких претензій до “криші” з бойовими гранатами – зрозуміло, немає».

Нагадаємо, раніше сьогодні, 15 січня, tsn.ua повідомив про те, що в Старому Селі сталася перестрілка з пораненими і заручниками. Заручників люди обіцяли видати поліції тільки в присутності журналістів.