яхта

Депутат Верховної ради із фракції "Блок Петра Порошенко" Сергій Лещенко опублікував фото дорогих яхт, які належать екс-заступнику глави адміністрації президента України, бізнесмену, власнику бренду "Наша Ряба" Юрію Косюку.

Про це журналіст написав у блозі на "Українській правді", передає Корупція Інфо

"Після обрання Порошенка президентом Косюк кілька місяців пропрацював першим заступником глави адміністрації президента, але згодом пішов з посади. Потім з'ясувалося, що протягом 2014 року Косюку було повернуто ПДВ на 1,6 мільярда гривень, що більше ніж у два рази перевищує розмір відшкодування в останній рік правління Януковича. При цьому за кошти, отримані з бізнес-афери, фактично схваленої українськими платниками податків, Косюк будує величезний особняк на межі заповідної Феофанії, якому міг би позаздрити навіть Янукович", – пише Лещенко.

Потім Лещенко розповів про унікальні придбання власника "Нашої Ряби".

"У головного агропромислового лобіста є те, чого немає ні в кого іншого – цілих дві яхти, які приречені бути разом. Головна яхта Косюка називається "Ace" ("Туз") і вона є справжнім витвором суднобудівного мистецтва. Може приймати 12 гостей в шести каютах-апартаментах. Є сауна, басейн, тренажерний зал, кінотеатр. Але ця 87-метрова красуня ніколи не подорожує на самоті. Яхту Косюка завжди супроводжує ще одне судно – це помічник Ace, яхта під назвою "Garçon" ("Гарсон")", – ділиться подробицями журналіст.

 

За інформацією Лещенка, яхта "Ace" була побудована  в 2012 році в Німеччині, а вартість судна склала, за різними оцінками, 150-180 мільйонів доларів. Допоміжне судно "Garçon" обійшлося "всього" у 20-30 мільйонів доларів.

Журналіст пише про те, що друга яхта потрібна олігарху для того, щоб перевозити водні іграшки (тендеру, водні мотоцикли), які займають багато місця, а також вертоліт.

Також не забув Лещенко і про "головні біди" українських політиків — податкові декларації.

"Протягом свого недовгого перебування на державній службі Косюк був змушений заповнити декларацію про майно. Дива не сталося – в ній немає ні слова ні про його морськоий палац Ace або допоміжну яхту Garçon. Майно вартістю більше 200 000 000 доларів залишилося непоміченим. Зате в інших документах – Податковому кодексі і бюджет України – є гарантований пільговий режим для сільгоспвиробників, яких фактично дотують інші платники податків. Тому, коли наступного разу ви будете чути виття "село гине", згадуйте про яхті Ace і її скромного помічника "Гарсона" на додачу", – резюмує Лещенко.