Нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко звинуватив главу НБУ Валерію Гонтареву у сприянні виведенню коштів екс-президента України Віктора Януковича з України, повідомляє Hubs, передає Корупція.Інфо.

"Зараз можна дуже довго розповідати про стандартні операції, що це нормальні процедури і так завжди відбувалося. Але в ситуації, коли в країні відбулася революція, коли загинули і продовжують гинути люди, на мою думку, ненормально і неетично говорити такі абсолютно безглузді речі", – зазначив депутат.

Він уточнив, що Валерія Гонтарєва, будучи на момент здійснення угод (кінець 2013 року) головою ICU, була зобов'язана перевірити походження коштів, за які купувалися цінні папери для компаній Сергія Арбузова. Тим більше мова йде про суму більш ніж 10 млрд грн, на той момент понад 1,2 млрд дол.
"По цій операції, як мінімум, потрібно подивитися, які це гроші, і яке у них походження. Вона була зобов'язана перевіряти походження коштів. Вона не може просто отримати мільярди гривень, що на них щось придбати, а потім сказати: я не знала, що це гроші від тероризму або від бандитизму", – підкреслив Сергій Власенко.

За його словами, за участь у схемах по виведенню коштів "сім'ї" екс-президента Віктора Януковича Валерія Гонтарєва повинна понести, як мінімум, політичну відповідальність і покинути посаду голови Нацбанку.

"Мова йде про таку суспільно значущу процедуру, про таку суспільно значущу персону в негативному сенсі, як пан Арбузов і його компанія, коли вся країна зараз розшукує мільярди Януковича. Гонтарєва, будучи директором та власником компанії, допомагала ці кошти виводити, і тепер вона робить вигляд, що вона ні при чому, і це стандартна операція. Це повний абсурд", – підкреслює політик.

Нагадаємо, сайт "Главком" поширив документи, які демонструють можливу зв'язок компанії "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) з арештованими в "Ощадбанку" коштів оточення екс-президента Віктора Януковича.