Колишню першу леді засудили в середу до 58 років позбавлення волі за звинуваченням у шахрайстві і неправомірному привласненні коштів

Про це повідомив представник вищого суду Гондурасу.

“Колишня перша леді Роза Олена Бонілья була засуджена до 58 років тюремного ув’язнення за злочини, пов’язані з неправомірним привласненням коштів і шахрайством”, – заявив прес-секретар Верховного суду Карлос Сільва.

Її адвокат заперечує провину своєї клієнтки і заявляє про намір подати апеляцію до Верховного суду країни.

52-річна Бонілья, дружина екс-президента Порфіріо Лобо, знаходиться під вартою з лютого 2018 року.

Згідно з розслідуванням, проведеним офісом генерального прокурора і підрозділом Організації американських держав, Бонилья неправомірно використовувала кошти в еквіваленті 779 тис. Доларів США в період між 2010 і 2014 роками, які надійшли з міжнародних пожертвувань і державних коштів, і які повинні були використовуватися для соціальних програм.

Вона ж використовувала гроші, щоб оплатити медичні рахунки, коштовності, навчання для своїх дітей і будівельні роботи.

Суд також засудив найближчого соратника Бонільї Саула Ескобара до 48 років позбавлення волі за розтрату державних коштів і шахрайство, сказав Сільва.

Якщо Бонілья і Ескобару не вдасться скасувати або зменшити термін тюремного ув’язнення, вони будуть відбувати покарання максимум 30 років, що є найбільшим терміном, встановленим законодавством Гондурасу.

Лобо, який керував Гондурасом в період з 2010 по 2014 рік, також був пов’язаний зі злочинною організацією Cachiros, про що стало відомо в ході судових процесів в Сполучених Штатах. Він відкинув ці звинувачення.

У 2017 році один з синів Лобо визнав себе винним перед судом США в змові з метою ввезення кокаїну в Сполучені Штати і був засуджений до 24 років позбавлення волі.