Рада Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини ухвалила резолюцію щодо застосування сили під час протестів в Білорусі.

Про це повідомляє Euronews.

Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію щодо ситуації в Білорусі. «За» проголосували представники 23 держав, «проти» – двоє (Еритрея та Венесуела), «утрималися» – 22.

У резолюції мовиться про численні факти знущань, викрадень, довільних висилок та сексуального насильства. Зазначається, що співробітники правоохоронних органів Білорусі застосовували насильство до мирних демонстрантів.

Зокрема, в ООН закликали владу Білорусі припинити застосування надмірної сили щодо учасників акцій протесту та зупинити свавільні арешти. Крім цього, 23 країни вимагають звільнити всіх політв’язнів, журналістів, правозахисників та інших затриманих у ході протестів.

Рада ООН з прав людини закликала владу Білорусі “вступити в діалог з політичною опозицією, в тому числі з Координаційною радою і громадянським суспільством”, а також “виконувати зобов’язання відповідно до норм в області прав людини”.

Раніше 18 вересня кандидат у президенти Білорусі Світлана Тіхановська по відеозв’язку взяла участь у засіданні Ради з прав людини ООН. Вона заявила, що те, що відбувається в Білорусі є порушенням Загальної декларації прав людини, і закликала міжнародну спільноту негайно втрутитися.

Офіційний представник Мінська при відділенні ООН в Женеві Юрій Амбразевіч попросив припинити трансляцію Тихановської. За словами постпреда, виступ не передбачено процедурою заходу.

“Виступ окремо обраних громадян Республіки Білорусь не може розглядатися прийнятним”, — підкреслив Амбразевіч. Він також заявив, що в країні немає політичних в’язнів і відкинув звинувачення в сексуальному насильстві стосовно затриманих на акціях протесту.

Припинення дебатів по Білорусі також зажадали Росія, Китай і Венесуела. Представники цих країн заявили про порушення формату термінових дебатів.

Нагадаємо, нещодавно Європарламент привітав створення Координаційної ради як тимчасового представницького органу народу Білорусі. Таким чином в Європі продемонстрували свою позицію щодо невизанання результатів виборів та перемоги на них Олександра Лукашенка.