У Нідерландах на суді у справі про збиття в 2014 році малайзійського літака рейсу MH17 на сході України пролунали звинувачення у брехні на адресу російського уряду.

6 вересня на процесі почали виступати родичі загиблих.

Ріа ван дер Стін, яка втратила у катастрофі батька і мачуху, була першою з членів родин загиблих, хто дав свідчення 6 вересня. Цитуючи російського письменника Олександра Солженіцина, вона звинуватила Москву в приховуванні своєї ролі в тому, що сталося.

«Вони брешуть, ми знаємо, що вони брешуть. І вони знають, що ми знаємо, що вони брешуть», – заявила вона.

У судовій залі також присутні представники країн, громадяни яких загинули в цій авіакатастрофі.

Головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс повідомив, що жоден із чотирьох обвинувачених на слухання не з’явився. За його словами, суд також вивчить додаткові матеріали, надані слідчим суддею, зокрема допити свідків, висновки експертів щодо раніше представлених аудіозаписів.

За його словами, російська влада відмовила у допиті трьох обвинувачених росіян. Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов. Крім того, Україна повідомила, що їй не відоме місцеперебування четвертого обвинуваченого, громадянина України Леоніда Харченка, який воював на боці «ДНР».

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.