Рада нацбезпеки й оборони запровадила санкції щодо олігархів Віктора Медведчука та Дмитра Фірташа. Однак обмеження поки не торкнулися Ігоря Коломойського, адже війна влади з усіма олігархами одночасно неможлива.

Про це заявив експерт з політики Олександр Солонтай в ефірі програми “Що це було?”. Він зауважив, що санкції США щодо Коломойського ще досі з певних причин не отримали продовження в Україні.

За словами Солонтая, питання про те, чому РНБО досі не запровадила обмеження щодо Коломойського, залишає сумнів щодо його справжніх відносин з Володимиром Зеленським. Невідомо, чи вони повільно “холоднішають”, чи залишаються “теплими”, чи є якась третя система взаємостосунків.

Як зауважив Солонтай, попри санкції РНБО щодо Фірташа і Медведчука, боротьба Зеленського з усіма олігархами неможлива.

Це просто неймовірний, фантастичний сценарій. З усіма одночасно війна неможлива,– заявив експерт.

Додамо, що Денис Малюська заявив, що Ігор Коломойський і Петро Порошенко можуть потрапити до реєстру олігархів. За його словами, вони відповідають критеріям, передбаченим у законопроєкті про деолігархізацію.

Партнери пана Коломойського, офіційні, у Верховній Раді є, і він не один, тому пан Коломойський точно потрапляє до реєстру олігархів. “Європейська солідарність” усвідомлює, що їхній лідер Петро Порошенко теж автоматично потрапляє у реєстр і це теж зрозуміло,– сказав глава Мін’юсту.

До реєстру олігархів можуть потрапити ті особи, які відповідають трьом з чотирьох критеріїв:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • є кінцевими власниками суб’єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку;
  • є власниками активів вартістю у понад мільйон прожиткових мінімумів працездатних осіб (нині це 2,27 мільярда гривень).

Також відомо, що Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче винести питання про статус олігархів в Україні на всеукраїнський референдум. Він заявив, що це може бути єдиним питанням, яке обговорюватимуть на референдумі.

“До тих, хто спробує зламати депутатів, у мене буде одне питання. І це питання про статус олігархів, яке буде винесено на всеукраїнський референдум. Це питання буде першим, а для когось можливо останнім”, – сказав президент.

Ба більше, очільник держави переконаний, що законопроєкт про деолігархізацію демонструє ставлення України до олігархічної системи. Він також запевнив, що цей законпроєкт – це перший крок, фундамент для протидії олігархічному впливу.

Не можна володіти депутатами, міністрами, або будь-якими чиновниками, – заявив Зеленський.

Глава держави також запевнив:

“У нас є олігархи, вони впливають на політику, але цього більше не буде”.