З «Азовсталі» евакуйовано всіх жінок, дітей та людей похилого віку. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Цю частину маріупольської гуманітарної операції завершено», — зазначила вона.

Наразі на заводі «Азовсталь» у блокадному Маріуполі залишаються українські військовослужбовці, які отримають оборону міста. Хоча захисники «Азовсталі» продовжують тримати позиції, російські військові частково прорвалися на територію комбінату.

Виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський 27 квітня розповідав, що на «Азовсталі» перебувають понад 600 поранених військових.

Президент Володимир Зеленський повідомляв, що наразі проводиться робота щодо дипломатичних варіантів порятунку наших військових, які залишаються на «Азовсталі». Залучені впливові посередники та держави.
Заступник командира полку «Азов» капітан Святослав Паламар «Калина» закликав президента Володимира Зеленського та світову спільноту сприяти евакуації цивільних та подбати про поранених солдатів.

Активісти й низка неурядових організацій створили петицію до ООН та лідерів країн усього світу із закликом врятувати українських бійців та цивільних із заводу «Азовсталь», застосувавши процедуру екстрадиції.

«Ми закликаємо ООН, Генерального секретаря ООН та регіональних лідерів у всьому світі розпочати негайну процедуру екстрадиції для евакуації мирних жителів, усіх поранених, загиблих та живих українських військовослужбовців із заблокованого Маріуполя», — йдеться в петиції.

Підписанти закликають відновити засідання Генасамблеї ООН для розгляду гуманітарної ситуації в Маріуполі та ухвалити резолюцію з вимогою до рф забезпечити евакуацію всіх людей з «Азовсталі» на підконтрольну Україні територію або в треті країни.

Зазначимо, увесь Маріуполь залишається заблокованим уже понад два місяці. За попередніми підрахунками місцевої влади, внаслідок дій росії загинули 20 тисяч мешканців.