Сьогодні, на засіданні Кабінету Міністрів, Денис Шмигаль пригадав, що Кабмін більше не встановлює тарифи на тепло та гарячу воду. З цієї причини місцева влада має всі інструменти, щоб тарифи були справедливими для людей.

За інформацією 24 каналу, Денис Шмигаль зробив відповідну заяву на засіданні уряду 1 вересня.

Очільник Кабміну привітав підписання президентом відповідного закону №1639-IX, який дозволить відшкодувати борги.

Шмигаль пригадав, що закон № 1639-IX не лише передбачає реструктуризацію боргів теплокомуненерго за спожитий природний газ, але й допоможе відшкодувати заборгованість, яка виникла через різницю в тарифах на тепло та гарячу воду.

Яка відомо, у лютому 2021 року уряд підписав Меморандум з мерами міст та дав слово розв’язувати ці питання. Згідно з ним, тарифи на тепло та гарячу воду не будуть підвищуватись у цьому опалювальному сезоні, а фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

Шмигаль запевнив, що “свою обіцянку ми виконуємо” й реалізовуватимуть закон, за яким “десятки мільярдів буде компенсовано”.
Прем’єр заявив, що це дозволить місцевій владі збалансовано розв’язувати питання з тарифами на тепло і гарячу воду у власних громадах.

“Уряд більше не встановлює відповідні тарифи, а тому дає місцевим керівникам необхідний інструмент, аби такі тарифи були справедливими для людей”,– сказав прем’єр.

Він також додав, що цей закон дозволяє підприємствам теплоенергетики підготуватись і пройти опалювальний сезон.