Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Житомира підписав закони про основи національного спротиву та збільшення чисельності Збройних сил України.

Зеленський зробив це під час виступу з нагоди Дня Сил спеціальних операцій.

Верховна Рада ухвалила ці закони, внесені президентом, 16 липня.

Згідно із першим законом, національний спротив є складовою частиною комплексної оборони держави. Керівництво національним спротивом здійснює верховний головнокомандувач Збройних сил – президент України. Законопроєкт передбачає можливість створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю. Автори законопроекту пропонують, що ведення руху опору здійснюватиметься з настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2022 року.

Другий закон збільшує чисельність Збройних сил України на 11 тисяч військовослужбовців, доводячи загальну чисельність ЗСУ до 261 тисяч осіб. У супровідних документах до законопроєкту зазначено, що для реалізації законопроєкту лише у 2022 році – з моменту набрання документом чинності – необхідно 2,5 мільярда гривень бюджетних коштів.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.