Офіс генерального прокурора з другої спроби відкрив кримінальне провадження проти народного депутата з групи “Довіра” Андрія Іванчука за порушення правил голосування за зміни до Бюджетного кодексу 5 листопада 2020 року.

Про це йдеться у відповіді на заяву руху Чесно.

Згідно з листом, 4 січня 2021 року перший заступник генпрокурора Роман Говда вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості. Справу стосовно Іванчука розслідує ДБР.

Раніше рух Чесно вже звертався з приводу кнопкодавства Іванчуком до генерального прокурора Ірини Венедіктової, однак вона не побачила підстав для відкриття кримінального провадження.

Аналогічне порушення було зафіксовано на засіданні Верховної Ради 21 лютого 2020 року. Тоді член групи “Довіра” Владислав Поляк кнопкодавив за відсутнього колегу під час розгляду поправок до законопроекту про відкриття ринку землі. У той же день генпрокурор Руслан Рябошапка почав кримінальне провадження за даним фактом. Для цього йому було досить повідомлень в ЗМІ. Зараз провадження офіційно перебуває на стадії досудового розслідування. Інформації про те, що Полякову вручили повідомлення про підозру, немає.

Закон щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях Верховної Ради набув чинності 16 січня 2020 року. За кнопкодавство парламентарієві загрожує штраф в розмірі 51-85 тисяч гривень, проте його провину потрібно спочатку довести в суді. Старт слідству може дати тільки Генпрокурор.