У Міністерстві закордонних справ заявили, що Україна приєдналася до заяви ЄС, яке характеризує недавні вибори в Білорусі як що не відповідали міжнародним стандартам.

 

Про це Інтерфакс-Україна повідомили в прес-службі МЗС України.

Так, Україна приєдналася до Декларації Білорусь: Декларація Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки від імені ЄС щодо виборів президента.

«У контексті приєднання України до заяв ЄС щодо ситуації в Білорусі повідомляємо, що 11 серпня було оприлюднено Декларація ЄС, відкрита для приєднання третіх країн Білорусь: Декларація Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки від імені ЄС щодо виборів президента. Україна приєдналася до зазначеної Декларації », – повідомили в МЗС України.

У даній декларації заявляється, що «вибори не були ні вільними, ні справедливими».

«Влада застосувала непропорційну і неприйнятно насильство, в результаті чого принаймні одна людина загинула і багато хто отримав поранення. Тисячі людей були затримані, посилилося придушення свобод зборів, ЗМІ та вирази. Ми закликаємо владу Білорусі негайно і беззастережно звільнити всіх затриманих. Крім того, відомості національних спостерігачів вказують на те, що виборчий процес не відповідав міжнародним стандартам, очікуваним від держави-учасниці ОБСЄ », – йдеться в документі.

У той же час в інтерв’ю телеканалу Euronews президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не буде втручатися у вибори і протести в Білорусі, оскільки це внутрішні справи республіки.