Усі країни ЄС погодилися відключити Росії від SWIFT. Нарешті!

Ми гризли-гризли і вигризли. Росію відключать від SWIFT. 

Про це на своїй сторінці у Twitter написав Дмитро Кулеба.

“Розпочалась підготовка до впровадження цієї санкції. Працювала вся українська дипломатія – від Президента України до аташе в українському посольстві. Цю перемогу українські дипломати присвячуюють усім оборонцям України”, – заявив Кулеба. 

Вилучення Росії з SWIFT зробить майже неможливим для фінансових установ пересилання грошей в країну або за її межі. Це серйозно вплине на російський бізнес з іноземними клієнтами і може завдати реальної шкоди економіці країни.

Нагадаємо, що раніше країни ЄС розділилися щодо того, чи робити цей крок чи ні. Високопоставлені джерела в ЄС повідомили CNN, що в країнах-членах існує розрив між такими країнами, як Польща, Естонія, Латвія та Литва, які хочуть відключення від SWIFT як частину пакету санкцій, який буде оголошено пізніше сьогодні, а також тими державами, які мають міцніші економічні зв’язки з Росією і не хочуть, щоб SWIFT включали в нові санкції.

Видання назвало 4 такі держави – Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр, однак не зазначило, чи це виключний перелік. Примітно, що Францію до противників не включили.

До речі, раніше глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що кров українців буде на руках тих, хто пом’якшує санкції.

Міністр попередив, що його вимоги є жорсткими і не підпадають під правила дипломатії

“Я не буду дипломатичним у цьому питання темі. Всі, хто зараз сумнівається, чи треба відключати Росію від SWIFT, мають розуміти, що кров невинних українських чоловіків, жінок і дітей буде і на їхніх руках“, – заявив дипломат

“Відключіть Росію від SWIFT!” – завершив він своє звернення.