Президент України Володимир Зеленський дуже змінився через дев’ять місяців після своєї інавгурації.

Про це розповіла колишня заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль в інтерв’ю “Європравді”.

“Робота президента – це важкий тягар, тому думаю, що йому дуже важко. До того ж будь-яка людина, що не працював в системі, неодмінно отримає стрес, коли зіткнеться з системою і зрозуміє всі її проблеми, всі завдання, які стоять перед керівником держави. Тому, звичайно, він змінюється”, – підкреслила вона.

У той же час, Зеркаль уточнила, що не знає, як ця реальність його змінює, тому що не спілкується з главою держави.

“Я не входила в команду і не виходила з команди. Я працювала тільки в останні дні підготовки до інавгурації і під час самої інавгурації – а після цього я повернулася в МЗС”, – сказала Зеркаль.

А ще у світлі актуальних подій, колишня заступниця глави МЗС із питань євроінтеграції вважає, що протести в Нових Санжарах на Полтавщині відкрили Росії ще одне вразливе місце в Україні.

На її думку, ці події стали черговим приводом замислитися над тими “червоними лініями”, які нашій країні не можна перетинати, і не тільки у відносинах із країною-агресоркою. 

“Дуже сподіваюся, що це нас всіх трошки “струсоне”… Вважаю, що зв’язок є. Що це дуже гучний дзвіночок, який ми всі повинні почути. Сигнал про те, що будь-яка інформаційна провокація може створити в державі хаос, який виявиться дуже важко контролювати”, – пояснила свою позицію ексчиновниця.

Водночас вона підкреслила, що не може сказати напевно, чи зіграла РФ якусь роль конкретно в подіях у Нових Санжарах.

“Але за мотивами цього локального хаосу у мене є питання: наскільки ж зараз сильна напруга в суспільстві, наскільки легко ним маніпулювати, і наскільки легким завданням для Росії з її інформаційним потенціалом і агентурною мережею в Україні буде створити за необхідності величезний хаос?” – поцікавилася Зеркаль.

Колишній заступник міністра МЗС також зазначила, що якщо поглянути на Санжари як на “пілотний кейс”, то можна чітко побачити, наскільки жахливі наслідки може мати повномасштабна інформаційна атака з боку держави-агресорки.

“Україні потрібно терміново зробити висновки, щоб у майбутньому, коли будуть вкидатися подібні історії, зокрема росіянами, розуміти, як на це реагувати”, – підсумувала Зеркаль.