За сприятливих обставин Сили оборони України зможуть перерізати російський сухопутний коридор у Запорізькій області протягом одного-півтора місяця.

Про це сьогодні, 18 вересня сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж, коментуючи прогноз керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова про те, що коридор може бути розірваний до настання зими.

Маломуж наголосив, що Сили оборони України рухаються до міста Токмак Запорізької області, яке є вузловим центром російської оборони. Створюються умови як для розрізання сухопутного коридору, так і для оточення великого угруповання ворога.

“Але ворог це все теж розуміє. Останні дні вони кидають усі сили [на південь], навіть із напрямку, який вони вважали пріоритетним для їхнього наступу. Це Сватово — Кремінна, це Куп’янськ, де особливо були розрахунки Росії на контратаки й захоплення не тільки Куп’янська, але й усієї Харківської області та відтягування всіх наших сил туди. Не вийшло — ми їх відбили. Відповідно, вони ці великі сили та засоби там сьогодні не тримають, бо тріщить фронт на Запорізькому напрямку”, — коментує генерал у прямому ефірі FREEДОМ.

Він зазначив, що ворог, перекинувши на Запорізький напрямок і повітрянодесантні сили, і танкові підрозділи, намагається створити зараз нову лінію оборони в районі Токмака. Але перспектив, на думку Маломужа, у нього немає. За грамотного планування української операції російський сухопутний коридор буде розірваний.

“Протягом місяця-півтора ми можемо провести таку операцію. Якщо, звичайно, ворог схаменеться і кине всі сили, які можливо, а ми ще не встигнемо створити такі перспективи, це буде затяжний процес, який перейде в Новий рік і далі. Але я припускаю, що буде більш оптимістичний сценарій. Ми таки зуміємо перерізати коридор і створити умови для оточення, а, можливо, втечі ворога, якщо він буде з обох боків битий”, — зазначив ексрозвідник.

На думку Маломужа, перекидання Росією трьох фрегатів Чорноморського флоту до Азовського моря свідчить про спроби посилити окупаційні угруповання на Запорізькому напрямку ще й таким чином.

“Це посилення угруповань з позиції моря і перекидання морської піхоти, яка діятиме в районі Бердянська, Мелітополя, можливо, рухатиметься до Токмака. Це ще одна спроба посилити позиції, але з використанням військово-морських сил”, — пояснив Микола Маломуж.

Народний депутат Верховної Ради VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов головними військовими новинами минулого тижня називає успішні операції Сил Оборони щодо знищення російської військової техніки.  «Ракетними ударами по Севастопольському судноремонтному заводу знищено або пошкоджено великий десантний корабель та підводний човен. Морським дроном уражений ракетний катер «Самум», а під Євпаторією знищено сучасний протиракетний комплекс С-400 «Тріумф». Збройні сили України активізують атаки по військовій техніці російської армії, таким чином зменшуючи вогневу підтримку підрозділів, що обороняються. Оскільки чорноморські протоки закриті для проходу російських кораблів з інших морів, ураження кораблів Чорноморського флоту зменшує вогневу міць і потенціал ракетних ударів», – пояснює експерт виданню Коментарі.

За його словами, ця тактика вкотре демонструє необхідність постачання Україні далекобійних ракет та повітряних носіїв для їх запуску. І втішно, що на тижні пролунали оптимістичні заяви про просування у переговорах щодо отримання американських ATACMS та німецьких Taurus.