Збройним силам України вдалося покращити своє положення на напрямку Сватове-Кремінна для того, щоб в перспективі можна було розвинути наступ на Сватове.

 

 

Минулого тижня був деокупований населений пункт Новоселівське. 

Про це розповів командир 4-ї роти 128-го батальйону 112-ї бригади ТРО Юрій Федоренко в ефірі Апостроф TV. 

Ситуація контрольована, я би сказав подекуди навіть стабільна. Ініціатива знаходиться 100%-во на боці Збройних сил України. На минулому тижні вдалося деокупувати один населений пункт Новоселівське, вдалося покращити своє положення по Куземівці. Також вдалося Збройним силам України зайняти певні позиції, де довгий час не могли вибити окупанта, тому що не дозволяли погодні умови“, – зазначив він. 

За словами Федоренка, противник розуміє, що Сватове буде деокуповане, тому готує лінію оборони вже за ним. 

Плюс додатково противник намагається залучати різного роду бойовиків як “Вагнер”, спецпризначенців з числа кадрових військових Російської Федерації, для того, що подекуди відновлювати своє положення. До прикладу – після деокупації населеного пункту Новоселівське противник намагався його відбити, але задум противника був розкритий, і противник був знищений в районі зосередження – вони навіть не змогли підійти на вихідні рубежі для початку атаки на наші позиції“, – розповів військовий. 

Він додав, що загалом окупанти весь час намагаються промацувати українську оборону щоб виявити слабкі місця. Тому бої йдуть не просто щоденно, а цілодобово, але ситуація повністю контрольована, і перевага точно на боці Збройних сил України. 

Що стосується вогневих засобів. Противник застосовує все, що може застосувати, в тому числі і так звані “Солнцепьоки”, але вони несуть значні втрати не тільки в живій силі, а й в техніці – як в артилерійських засобах, так і в легко- та важкоброньованій техніці. По Кремінній ініціатива теж повністю на боці Збройних сил України“, – резюмував командир. 

 

В той ще час, окупанти не можуть протидіяти ЗСУ, тому як завжди відігруються на мирному населення. Зокрема за інформацією Луганської обласної військової адміністрації, російські загарбники масово депортують людей із сіл тимчасово захопленого Сватівського району Луганської області, у звільнені домівки заселяють військових. 

“Останніми днями масово вивозять людей з Попівки, що на Сватівщині. Наказали приготуватися іншим прилеглим населеним пунктам, зокрема Сватовому. Про бажання виїхати у місцевого населення ніхто не запитує, куди всіх везуть і де розміщуватимуть посеред зими – теж. В принципі, росіянам байдуже. Головне – звільнити домівки для своїх військових”, – ідеться у повідомленні ОВА. 

Зазначається, що подібне загарбники робили раніше у Підгорівці поблизу Старобільська.  

“Кілька місяців росіяни жили в будинках місцевих жителів – і тих, які через окупацію залишили домівки та виїхали, і тих, кого вивезли. А коли потрібно було їхати ближче до фронту, виявилося, що домівки спорожніли – загарбники вивезли все, що хотіли. Така сама ситуація спостерігалася й в сусідньому Половинкиному”, – зазначили в ОВА. 

Протягом січня членів родин так званого другого армійського корпусу, а саме мобілізованих на тимчасово захопленій території регіону, почали вивозити з Луганська у російську федерацію. Пільги і можливе житло росіяни обіцяють лише у віддалених районах рф, звідки самі за можливості тікають. 

“Втім, на думку загарбників, цей крок додатково мотивуватиме жителів окупованої Луганщини вступати до лав армії рф. Ланцюг логіки – чекали на росію вдома, відмовляючись від можливості поїхати і оселитися де забажаєш, тепер великі міста для них закриті”, – зауважили в ОВА.