Володимир Зеленський впевнений, що його зустріч з Володимиром Путіним відбудеться. Український президент наголосив, що приблизний порядок денний зрозумілий.

https://www.youtube.com/watch?v=JKOspqNYgFk

Зеленський нагадав, що Путін виступав за зустріч з Україною, однак говорив, що треба розуміти порядок денний. Український президент назвав такі заяви сигналом людям в Росії чи Заходу, нібито Путін виступає “за”.

Зеленський зазначав, що всі розуміють, що відбувається та який може бути порядок денний.

“Всі чітко розуміють – є війна, вона на Донбасі. Всі розуміють, хто окупував Крим, всі розуміють, хто допомагає сепаратистам”, – сказав політик.

Президент додав, що у російської сторони може бути мільйон різних питань щодо двосторонніх відносин, але люди хочуть закінчити війну та нормалізувати відносини.

Український лідер переконаний, що зустрінеться з Путіним. Він сподівається, що невдовзі отримає дати, порядок денний та терміни.

“Я вважаю, що наша зустріч з президентом Росії неминуча. Тільки якщо він не хоче нічого закінчувати, зустрічі не буде. Інших причин, я вважаю, немає”, – наголосив Зеленський.

Зеленський також вважає, що саміт Путіна з президентом США Джо Байденом не прискорить його зустріч з російським лідером.

“Президент Путін сказав, що він готовий до зустрічі, і я вважаю, що зустріч буде. Сьогодні, я не знаю причин, але вони занадто відтягують. Та відтягуванням питання не вирішити. Порушують питання російської мови, церкви тощо”, – сказав він.

Зеленський сказав, що насамперед із Росією потрібно вирішувати питання завершення війни на Донбасі, а потім вже переходити до інших питань.

“У мене двоє дітей. Скажімо, немовля, мала дитина ще в “памперсі”. Чому? Тому що вона, на жаль, не розуміє, коли, вибачте, хочеш, то спочатку треба зняти штани, а потім сходити. А не навпаки. Але ми з Росією вже дорослі. Ми розуміємо, що за чим повинні робити. Тому коли говорять про церкву чи про мову, я думаю: у нас війна. Давайте вирішимо питання – що спочатку? Є конкретика: закінчимо війну, хочемо налагодити відносини. Скільки можна? Це ж покоління будуть (страждати. – Ред.). Хочуть вони чи не хочуть – це вже потім. Ось про що розмова”, – сказав президент.