Службу безпеки України створили у 1991 році. Тоді, як запевнив секретар РНБО Олексій Данілов, допустились однієї, але дуже великої помилки.

Про це він заявив в інтерв’ю програмі “Є питання” на 24 каналі. Данілов уточнив, що має на увазі саме питання кадрів в інституції.

Він зазначив, що у 1991 році не закрили стару інституцію, а забрали ті кадри, які були там у радянські часи, у нову Службу безпеки України. “Саме тому багато людей, які були там агентурними співробітниками – їм було це неприємно”, – сказав Данілов.“Я вважаю, що це була наша дуже велика помилка. Ми мали побудувати службу з нуля. Тоді дуже багато речей в нас відбувалися б по-іншому”, – запевнив секретар РНБО.

“Те, що було за часів Кучми, з майором Мельниченком, – це наслідки того, що ми тут залишили”, – розповів Данілов.

Нагадаємо, напередодні О. Данілов спростував помилкові судження деяких псевдофахівців щодо створення державної інституції, яка опікуватиметься проблемами оборонно-промислового комплексу – це повернення до радянських зразків управління цією сферою.

«Ніякого Радянського Союзу не буде. Ми розуміємо, яким має бути ОПК, і без синергії з приватним сектором та людьми, які мають бажання вкладати гроші, «Укроборонпром» далеко не піде», – заявив О. Данілов.