Гальмування Генеральною прокуратурою розслідування причетності людей Порошенка до корупції колишнього олігарха Януковича – зухвала авантюра Луценка, який знає, що на його місце є, мінімум, чотири претенденти. Його завдання – знайти політичні аргументи, що він хороший генпрокурор.

Таку думку  повідомив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Луценку треба шукати політичні аргументи для свого порятунку. Він намагається знайти політичну броню для свого майбутнього зняття з посади. Генпрокурор тоді скаже: ви мене знімаєте, тому що нарешті, через три роки, я почав боротися зі злочинністю, – зазначає Віктор Небоженко.

Водночас, на переконання експерта, спроби Луценка утриматися на посаді генпрокурора – його велика особиста помилка. Він пішов шляхом формування публічних політичних аргументів, що його не можна знімати. Натомість Луценку треба якомога швидше йти з прокуратури і формувати свою політичну силу. А генпрокурор, говорить Небоженко, тягне, клянчить і кокетує. Вибирає найбільш смішний анекдот, щоб розповісти новому президенту.

Віктор Небоженко наголошує: антикорупційні органи можуть причепитися до примітивних речей: купівлі Луценком дорогих авто, фантастичного успіху дружини в бізнесі.

НАБУ, САП, військова прокуратура настраждалися від Луценка і дуже хочуть його позбутися. Тінь кращого друга Порошенка на прокуратуру їм абсолютно не потрібна. Прокуратура хоче деполітизації. А Луценко втягує її в дрібні політичні інтриги. Хоче залишитися. Але боїться переслідувань. Але навряд чи Луценка посадять. Україна – м'яка, добра країна. А він вже сидів при Януковичі,
– зазначив Віктор Небоженко.

Що відомо взагалі  про вручення підозр людям Порошенка?

 22 квітня в ефірі телепрограми "Право на владу" на каналі "1+1" процитували лист глави відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ГПУ Костянтина Кулика, де він зазначає, що вручено підозри колишній очільниці НБУ Валерії Гонтаревій, екс-очільнику адміністрації президента Борису Ложкіну і заступнику глави адміністрації Олексію Філатову. Їх підозрюють в тому, що дозволили злочинному угрупованню Курченка легалізувати мільярди доларів. Лист Кулик опублікував ще 28 березня.

За оцінками МВС, злочинні схеми ввезення на територію України і продажу нафтопродуктів групою компаній Курченка СЄПЕК (Східно-Європейська паливно-енергетична компанія) завдали українському бюджету збитків на 7 мільярдів гривень. Проти Курченка відкрита низка кримінальних справ, його майно та майно підприємств заарештовані. Як член оточення Януковича, Курченко потрапив під санкції Європейського Союзу. Тоді повідомили, що підозри Гонтаревій, Ложкіну і Філатову склали незаконно, а доказів злочинів у слідства немає. Проте 22 квітня інформація про оголошення підозр згаданим особам з'явилась на офіційному сайті ГПУ.