Росія робить спроби розгорнути додаткові військові сили біля кордону з Україною. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов у середу, 3 жовтня, під час брифінгу у Харкові.

«Уздовж українського кордону ми можемо спостерігати активні спроби розгорнути додаткові військові підрозділи, і за кількістю їх уже можна порівняти з тими, що були у 2014 році, коли Держдума приймала рішення про введення військ», — сказав він. 

За словами Турчинова, нові підрозділи, які РФ розгортає на кордоні — «не тільки демонстрація сили». «Вони можуть бути використані для ведення активних бойових дій. Ми повинні це розуміти, і бути до цього готовими», — наголосив секретар РНБО. 

При цьому він повідомив, що українська армія отримала модернізовані танки Т-80 і Т-64БВ, БТР-4 нового покоління, а також військову вантажну техніку.

 «Так з початку року українськими підприємствами відповідно до державного оборонного замовлення було вироблено і модернізовано понад 2000 одиниць озброєння і військової техніки. Важливо, що розвиток ОПК — це зміцнення обороноздатності і економіки держави та створення нових робочих місць», — сказано в повідомленні РНБО.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Окрім того, Турчинов зазначив:  “Уже п’ятий рік війни, а ми тільки зараз (наприкінці серпня 2018 року) отримали техніку від американських партнерів. Протягом чотирьох років діяла заборона на поставку будь-якої летальної зброї в Україні. Це була колосальна проблема, яка не мала жодного логічного пояснення”, – зауважив він.

Українську ж техніку передали в середу, 3 жовтня, Збройним силам України секретар РНБО України Олександр Турчинов і голова Харківської області Юлія Світлична.

Під час вручення військової техніки Світлична зазначила, що в Харківській області зростання обсягів виробництва демонструють не тільки оборонні підприємства, які зуміли вийти з боргової ями 2014 року, але і вся машинобудівна сфера області.

"В цілому за два роки бачимо зростання машинобудівної промисловості на 25%. Є зростання числа робочих місць на підприємствах на 4000. І є перспективи на майбутнє", – розповіла вона.