Збройні Сили України проводять важкі наступальні дії у напрямку Херсона. Це не є операцією зі звільнення міста, а поступовим просуванням, яке змушує росіян тримати Херсонщину в обороні.

Про це розповів радник глави Офісу Президента Олексій Арестович в ефірі 24 каналу.

“Щодо наших військ, то вони ведуть складні дії у напрямку Херсона. Однак ці дії мають наступальний характер”, – зазначив радник глави ОПУ.

Як зауважив Арестович, хоч таке поступове просування українських військ є дуже складним, але воно змушує противника тримати Херсонщину в обороні, не наступати й не перекидати свої війська на інші напрямки, наприклад під Маріуполь.

Арестович зауважив, що російські загарбники лютують на Херсонщині. Вони намагаються викрадати активістів, представників місцевого самоврядування та колишніх бійців АТО, які не встигли виїхати.

“Частину катують, частину тримають у заручниках, частину вмовляють перейти на їхній бік, але про такі факти майже невідомо,” – розповів радник глави ОПУ.

Однак навіть “прихильники” окупантів на Херсонщині не вірять, що вони втримаються на цій території. Тож росіянам не вдасться створити там жодної “республіки”.

Тим паче, що росіяни навіть не розуміють, що їм там робити..

Український політолог, експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода це підтвердив, за його словами, ні створення “народної республіки”, ні приєднання до Росії не підтримує місцеве населення.

“Я бачу дуже хаотичні, неузгоджені рухи окупанта на Херсонщині. Вони не знають, що робити, у них немає ресурсів, щоб повноцінно окупувати: вони шарахаються і намагаються хоч якось забезпечити у “своєму найпершому тилі” (хоч Херсонщина і в тилу, але прямо на лінії фронту) безпеку та стабільність. Вони всього бояться…. Найголовніше, що вони відчувають дуже сильний спротив, тобто немає колабораціоністів, немає з кого дібрати дуту, фейкову “республіку”, доводиться щось вигадувати, доводиться встановлювати просто окупаційний режим”, – сказав Сергій Данилов.

Зазначимо також, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що пишається українцями, які на тимчасово захоплених територіях виходять на проукраїнські мітинги.

“Саме тому потрібно завжди наголошувати: якщо наші міста та села окуповані, то це лише тимчасово. І вони обов’язково будуть звільнені. Причому не лише силою зброї, а й силою духу. Такого духу, який майже щодня демонструють українці та українки у містах та селах півдня нашої країни. У тих районах, які російські війська тимчасово окупували”, – заявив президент.

Також нещодавно підрозділ ЗСУ атакував російський конвой у районі Ізюма, захопивши російську трофейну військову техніку під час бою з окупантами. Про це повідомив військовий експерт Олександр Коваленко.

В результаті успішної операції захоплено як мінімум три одиниці військової техніки, кулемети та автоматичну зброю. Відео, зняте бійцями, Коваленко опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За його даними, Ізюм для російських окупаційних військ перетворюється на нову Чорнобаївку, оскільки далі за нього вглиб України противник просунутися без втрат не може.

“У районі Ізюма успішно вирішили. У кадрі чітко видно російський “Тигр” і “КамАЗ”. Як я деякий час тому писав, Ізюм перетворюється на таку собі Чорнобаївку. Стратегічно важливий н. п., далі якого сунутися без втрат ворог не зможе”, – пише Коваленко.