Президент Володимир Зеленський готовий розглянути варіанти невійськового повернення Криму, однак закликає не втрачати час на варіанти, які не передбачають деокупації півострова, заявив

Зеленський в інтерв’ю Financial Times.

“Я розумію, що всі спантеличені ситуацією та тим, що буде з Кримом. Якщо хтось готовий запропонувати нам шлях щодо деокупації Криму невійськовим шляхом, я буду тільки за… Якщо рішення [не передбачає] деокупацію і [Крим] є частиною Російської Федерації, ніхто не повинен марнувати на це свій час. Це марна трата часу”.

Як пише видання, деякі західні партнери занепокоєні тим, що будь-яка спроба України повернути Крим може призвести до небезпечної ескалації з боку Москви, можливо, навіть до застосування ядерної зброї.

Зеленський зазначив, що доля Криму піднімається на міжнародний порядок денний.

Президент також заявив, що атаки на об’єкти цивільної інфраструктури свідчать про те, що Москва не має наміру вести переговори про припинення війни.

Зеленський підкреслив, що нова стратегія Росії зі знищення інфраструктури України і занурення її в темряву не послабить рішучість країни звільнити всі окуповані землі.

Президент знову наголосив, що довготривалого врегулювання війни не буде, якщо Росія не піде з усіх окупованих нею територій.

“Ми повинні повернути всі землі… Якщо ви не можете повернути свою землю повністю, війна просто заморожується. Це питання часу, коли вона відновиться”, – сказав він.

Росія намагається всіляко “заморозити” війну в Україну. Однак українські військові не будуть зупинятися навіть взимку та йтимуть у потужний контрнаступ. Південний напрямок є найперспективнішим для прориву оборони окупантів. Про це заявив підполковник запасу Армії оборони Ізраїлю Ар’є Зайден, повідомляє Громадське.

“Наприкінці листопада на півдні закінчується сезон опадів, випадає сніг, буде холодніше. Січень та лютий дуже вітряні, сухі, температура мінусова. У степу техніка зможе спокійно їздити”, – сказав Зайден.

Він переконаний, що ЗСУ зможуть “знайти щілину”, прорвати лінію оборони окупантів та розвинути наступ. Одним з найбільших успіхів могло б стати звільнення Мелітополя – ключового транспортного вузла окупантів.

“Якщо росіяни здадуть місто, це кінець для них, бо тоді все угруповання залишиться без логістики, а отже буде знищене чи вимушене тікати”, — каже Зайден.

Підполковник вважає, що окупанти самі втечуть з міста навіть якщо ЗСУ візьмуть під артилерійський вогневий контроль дороги поблизу міста, які з’єднують схід та захід. Полковник запасу Роман Світан переконаний, що українські захисники зможуть відтіснити окупантів у напрямку Сватове-Кремінна в Луганській області. Контрнаступ пришвидшиться, коли у регіоні замерзнуть ґрунти.

“ЗСУ вже звільнили Макіївку на Луганщині. Це село посередині між Сватовим та Кремінною. Його можна використовувати як зручний плацдарм для подальшого виходу на схід, у бік Щастя та Луганська”, – зазначив Світан.

Російські окупанти бояться потужного прориву ЗСУ з півночі Луганщини, бо вони опиняться під серйозною загрозою у районі Бахмута.

“Якщо це вдасться, ми вийдемо в їхній тил. Тож росіяни будуть змушені припинити атаку і перейти до оборони”, — зазначив генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

У свою чергу, Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай вважає, що з настанням морозів звільнення області відбуватиметься швидше. На напрямку Сватове – Кремінна ініціатива на боці Збройних сил України, а Білогорівку атакують російські “зеки”, про це чиновник написав у Telegram. За словами Гайдая, на Луганщині досі зберігається несприятлива погода, наші захисники не можуть рухатися швидко.

“Але є і “плюси” – орки теж не можуть наступати технікою на Білогорівку. Чекаємо на морози, тоді “деокупаційні справи” підуть швидше”, – вважає Гайдай.

Стало відомо також, що Росія перекидає в Луганську область залишки професійних військових – десантників, але на контрнаступ вони не здатні.