Генерал-лейтенант ЗСУ підтвердив високу ймовірність повторного нападу Росії на Київ.

Олександр Павлюк вважає, що окупанти планують створити ударні угруповання на Київщині та Чернігівщині. Він наголосив: столиця – головна мета ворога.

“Слід зауважити: на сьогодні безпека Києва, Київщини, всієї України забезпечується уздовж лінії зіткнення на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Херсонщині. Для ворога Київ лишається і лишатиметься головною метою його загарбницьких мрій. Він ніколи не відмовиться від цього. Про це нам слід постійно пам’ятати і не виключати ймовірність спроб формування нових ударних угруповань на Київському та Чернігівському напрямках за рахунок заходів “тотальної мобілізації” резервістів, залучення запасів техніки та озброєння радянських часів, яких ще є вдосталь на базах зберігання.

Незважаючи на великі втрати російської армії у живій силі, озброєнні та військовій техніці, агресор все ще має значний людський та технічний ресурс. Ми розуміємо, що на відновлення боєздатності з’єднань та військових частин потрібен час.

З огляду на стан та положення військ противника раптово або у стислі терміни це здійснити неможливо. Проте, у разі успіху противника у Східній операційній зоні, значна частина його сил та засобів може бути переміщена звідти на Київський напрямок та задіяна у формуванні нового ударного угруповання. Отже, небезпека повторного наступу на Київ лишається”, – сказав він.

Нагадаємо, близький до офісу президента телеграм канал Вертикаль писав, що їх джерело в розвідці повідомляє, що Білорусь реально дотиснули і вони готуються до вторгнення у Волинську, Рівненську та, можливо, Київську області. Їхнє головне завдання – створити для України війну на два фронти і протриматися хоча б тиждень. На більшу їхню булбаармію не буде здатна. Наше джерело каже, що поки що їхня армія не готова, але це питання кількох місяців.

Для розуміння того, що відбувається з боку білорусі, необхідно стежити за тим, що і як каже навіть не Лукашенко, а Держсекретар Ради безпеки Білорусі, генерал Олександр Вольфович. А він поступово нагнітає – це спроби інформаційно підготувати населення до можливо неминучого сценарію війни, чому білоруси опираються максимально.

Саме Вольфович є агентом Російської Федерації, який щільно працює з Генштабом Росії і в постійному контакті з російськими військовими в республіці

2021 року Лукашенко призначив Вольфовича на посаду за наказом із Кремля.

Вольфович – друг секретаря Росії, Гбіста і генерала російської армії Миколи Патрушева. Також Вольфович народився в Казані, навчався у вищій академії Генштабу Росії, а до цього – в Московському вищому військово-командному училищі, де знайшов зв’язки людей, які займають керівні посади в Генштабі та Міноборони РФ.

Вольфович не підкоряється Лукашенку.

Також ми нагадаємо, що Білорусь перебуває в окупації і чекатиме від Лукашенка прийняття тих чи інших рішень без вказівки з Кремля – ​​безглуздо.

Що маємо за фактом.

1. Навчання до липня місяця із «закритим небом». Обладнання позицій нашому кордоні. Роботу з армією РБ російських інструкторів.

2. Нестачу ресурсу у росії, великі втрати у боях з ЗСУ та стратегічна необхідність відкрити другий фронт у разі успіху на Донбасі, якого за фактом немає, але він у планах рашистів, після чого вони хочуть рухатися за новими напрямками.

3. Гостро небажання білорусів воювати, страх Лукашенка, можливо, навіть не за владу, а за цілісність своєї сім’ї, сина, та свою особисто. Це небажання поки що змушує їхню владу вирішувати завдання уникнути загрози соціального вибуху у разі війни.

4. Повна готовність ЗСУ жорстко зустрічати солянку з білорусів та росіян будь-якої миті.

Простіше кажучи, наше командування та розвідка працюють. Стратегія міцного кордону з білорусами – це правильне рішення. У нас немає іншого вибору, а росія навіть із таким розтягнутим фронтом не має стратегічних успіхів у війні.