До зими залишилися лічені дні, а ця пора року значно позначиться на ході повномасштабної війни в Україні.

Експерт Defense Express Іван Киричевський розповів в ефірі Громадського радіо, що найближчим часом росіяни не планують наступати. Навпаки, їхнє першорядне завдання полягає в тому, щоб встигнути добудувати свою лінію “зубів дракона”, яка має стикуватися в Луганській області з “лінією Вагнера”. За нею вони мають намір викопати окопи для операторів протитанкових ракетних комплексів.

Киричевський зазначив, що окупанти зміцнюють загальну лінію приблизно на 150 км завширшки. Якщо вони зроблять це, то для українських військових це ускладнить прохід по Луганській області.

“Щойно вдарять морози, земля ці зуби дракона між собою зміцнить і це буде непрохідна для нашої бронетехніки місцевість. Але така погода, як зараз, ускладнює просування, тому що ґрунти розкисають й бронетехніці важко йти вперед. Потім обидві сторони розраховують на морози”, — сказав Киричевський.

Експерт додав, що Україна також має чітко виставлені пріоритети. Серед них і деокупація Луганщини.

“Нам потрібно відвоювати два важливі логістичні пункти, якими користується ворог. Реалізувати це зараз не вдається через погоду”, — сказав Киричевський.

Цієї зими ЗСУ рухатимуться і на Мелітополь. Експерт каже, що велике значення мають ландшафти та ґрунти. Зручніше, за його словами, проводити наступ асфальтовою трасою, а щоб робити це по піску і бруду, необхідна прохідна техніка.

У свою чергу, розвідка США очікує, що зниження темпів бойових дій в Україні збережеться в найближчі кілька місяців, і не бачить ознак ослаблення волі України до опору, незважаючи на атаки на її енергосистему та іншу критично важливу інфраструктуру. Про це заявила директор Національної розвідки США Авріл Хейнс на щорічному форумі національної оборони імені Рейгана, повідомляє Reuters.

“Ми спостерігаємо свого роду зниження темпів “конфлікту” … і ми очікуємо, що це, ймовірно, триватиме в найближчі місяці”, — сказала вона. За її словами, і українські, й російські військові спробують провести переоснащення і поповнити запаси для підготовки до контрнаступу після зими.

“Насправді у нас переважає скептицизм щодо того, чи будуть росіяни насправді готові це зробити. Я думаю, що українці у цей період часу будуть більш оптимістично налаштовані”, — додала Хейнс.

Відповідаючи на запитання про наслідки атак Росії на енергосистему України та іншу цивільну інфраструктуру, Хейнс сказав, що мета Москви частково полягала в тому, щоб підірвати волю українців до опору, але вона не була досягнута. Також вона звернула увагу на той факт, що економіка України дуже сильно страждає від таких ударів РФ:

“Наскільки це вплине, буде залежати від того, на що вони підуть, на що вони здатні, наскільки стійкою буде критична інфраструктура, наскільки ми зможемо допомогти їм її захистити. Економіка України страждає дуже сильно… Очевидно, що руйнування енергосистеми матиме вплив і на неї”.

Як раніше писало видання The New York Times, зима в Україні призведе до уповільнення наступу з обох сторін. І цього, безумовно, дуже хотіли б в Росії. Аналітики вважають, що війна перейде в нову фазу. За словами офіційних осіб США, Росія, найімовірніше, посилить свої атаки на інфраструктуру, щоб залякати українців. Натомість Україна може розгорнути приховану кампанію, покликану показати, що вона може завдати удару у відповідь навіть на території РФ.

Військовий експерт, офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін вважає, що фронт взимку навряд чи зупиниться, оскільки українське військове командування може використовувати одну важливу перевагу перед ворогом – в обмундируванні.