Наступаючи на Мелітополь, Збройні сили можуть звільнити і Крим від армії окупантів

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт та полковник запасу Олег Жданов

На його думку, Херсонщина і Запоріжжя для РФ сьогодні є більш цінними, аніж Донецьк і Луганськ.

– Справа в тому, що Запоріжжя і Херсонщина – це ключ до Криму – зазначає він. Щойно ми вибиваємо російські війська з правого берега Дніпра, Мелітополь повністю під нашим вогневим контролем.

Якщо ми починаємо наступ на Мелітополь, то можемо звільнити і Запорізьку атомну станцію та залишити окупантів без електрики. Звільнивши Каховку, ми перекриваємо воду в Крим. А виходом на узбережжя Чорного моря ми перекриваємо Перекоп.

А далі можемо входити в Крим. Тому Херсонська і Запорізька області на сьогодні стратегічно для Росії більш важливі, ніж Донецька і Луганська – підкреслив Жданов.

Щодо Криму, то військовий експерт висловився й про славнозвісний Кримський міст

Він підкреслив, що Кримський міст в будь-якому разі має бути пошкоджений. Необов’язково зруйнований, але пошкоджений. Щоб він перестав виконувати свою основну функцію.

Візьмемо, до прикладу, ситуацію з Антонівським мостом. Пішки його ще можна пройти, але техніка та озброєння цим мостом вже не проїдуть – наголошує Жданов.

Нам потрібно перекрити цю артерію постачання для російських військ на територію Криму. А наші війська на півострів будуть заходити, як зазвичай, суходолом. А, можливо, проводитимемо ще й морську десантну операцію. Тут уже як вирішить Генеральний штаб.

У інтерв’ю Олег Жданов також припустив, як відбуватиметься звільнення Лівобережної Херсонщини та форсування Дніпра 

Зазначається, що тут є свої особливості місцевості. Коли ми візьмемо Херсон і вийдемо повністю на річку Дніпро, у нас з’явиться можливість вогневого контролю вглиб до 60 км на лівому березі – підкреслює експерт.

Ми зможемо забезпечувати переправу наших військ на лівий берег Дніпра без ураження з боку Російської Федерації. Зможемо прикривати їх від російської артилерії та авіації.

І те, що Росія сьогодні стягнула на лінію фронту 203-мм гармати Піон, їй не допоможе. Адже у них дальність 37 км.

Ми ж перемагаємо у дальності артилерійського вогню майже вдвічі. Тому у нас є можливість забезпечити форсування Дніпра нашими військами. Фактично без вогневого впливу з боку РФ – зазначив військовий.

Водночас Жданов висловився і щодо загрози наступу з боку Білорусі

20 тис. (мобілізовані росіяни, яких РФ відправляє до Білорусі.) нічого не вирішують, це – підготовча команда – зазначає експерт. Там всі контракти на відновлення чи реконструкцію залізничної інфраструктури на два місяці. Тобто десь до грудня.

Але якщо вони зможуть перекинути до Білорусі ще 100 тис. людей і створити там 120-тисячне угрупування та озброїти його, тоді ми можемо казати про реальну загрозу повторного вторгнення російських військ з території Білорусі.

Жданов заявив, що це можливо не раніше грудня. Також треба розуміти, що сьогодні такого вторгнення, як було 24 лютого, вже не буде. Ніхто не дасть вторгатися.

Ми будемо чинити опір, починаючи з лінії державного кордону. І білоруси повинні усвідомлювати, що ми будемо наносити вогневе ураження противнику, який намагатиметься вторгнутися на всю глибину досяжності наших вогневих засобів.

Тому, якщо буде друга спроба вторгнення, війна почнеться на території Білорусі – підсумував військовий експерт.