Росія продовжує будувати оборонні лінії у прикордонних з Україною областях, про що рапортує російська влада. Після заяви губернатора Курської області про закінчення будівництва двох посилених ліній оборони на кордоні з Україною користувачі соціальних мереж та відомі блогери почали із сарказмом коментувати “успішний хід” російського вторгнення в Україну.

Раніше росіяни почали рити окопи у Білгородській області. Вторгнення, що замислювалося, провалилося настільки, що через 8 місяців після початку війни росіяни (не досягнувши жодної з цілей) тепер уже бояться вторгнення української армії на свою територію.

Російський політолог Анатолій Несміян у своєму телеграм-каналі зазначає, що з подібними темпами невдовзі російській владі доведеться будувати оборонні споруди та барикади вже на в’їздах до Москви.

 “Або спецоперація остаточно загорнула не туди, або план Путіна в якісь століття близький до втілення. Замість повернення НАТО в межі 1997 року окопи риють вже в Курській, Білгородській областях, ще трохи, і такими темпами на МКАД з’являться блокпости, “їжаки””. і барикади. Все-таки майстер геополітики країною керує, не забереш…” – зазначив він.

“Слідом за Білгородською областю “лінії оборони” обладнують у Курській області. Відступати нікуди – позаду Москва. У крайньому випадку спалимо її ще раз”, – іронізують автори повідомлення.

Водночас на думку військового експерта, полковника запасу Сергія Грабського, противник розуміє, що утриматись у Херсоні не може. Але намагається це зробити.

“Залишити Херсон – означає стратегічну поразку для росіян. Тому вони роблять все, щоб спробувати стримати просування ЗСУ. Але сил та засобів окупантам явно не вистачає. Резерви підійти до них не встигають. Як наслідок – росіяни дедалі явніше готуються до відступу на півдні. Причому діють у своїй звичній манері – мародерство, знущання з мирного населення, вбивства, терор, депортація”, – зазначає експерт.

Він наголошує, що, згідно з логікою проведення військових операцій, підрив дамби Каховської ГЕС не має для росіян жодного сенсу.

“Правий берег Дніпра, звідки ми зараз видавлюємо росіян, вище за лівий. І у разі підриву дамби буде затоплено саме Лівобережжя, підконтрольне окупаційним військам. Чи буде у нас необхідність форсувати Дніпро після того, як ми виб’ємо окупантів із Херсона? Не думаю. Дніпро там досить широкий, 1,5 км, це серйозна операція. І в нас немає потреби кидати туди значні сили та засоби. Є інші напрямки, через які можемо зробити прорив”, – пояснює полковник.

Якщо подивитися на карту, продовжує він, той шмат землі виглядає клином і легко перекривається вогнем артилерії та РСЗВ.

“Саме тому свого часу ми змушені були звідти відступити. А тепер ми можемо перекрити вогнем той шматочок землі, Південну Таврію, значно ускладнивши життя противнику. Завдаючи ударів у тому числі по виходах з Криму, – розповідає Сергій Грабський. – А тепер уявімо, що росіяни підривають дамбу. Тим самим вони стріляють собі в ногу, причому з гармати. Адже так вони знищують комунікацію із Кримом, а також постачання туди води. У результаті Крим стає реально островом. А він потрібен росіянам як база поставок для свого угруповання, яке воює на півдні материкової України. І що робити у такому разі? Вивозити озброєння спочатку в Керч, а потім через Кримський міст – і Бердянськ? У рази збільшуючи логістику. Навіщо?”.

Експерт наголошує, з військової точки зору немає жодної логіки для росіян підривати дамбу. Але ми, нагадує він, маємо справу з неадекватними людьми.

“І в Кремлі можуть ухвалити рішення підірвати дамбу, навіть ризикуючи життям своїх солдатів, які перебувають на лівому березі, аби відвернути увагу світової спільноти від ганебної поразки РФ на Херсонщині”, – попереджає Сергій Грабський.