Кім розповів, за якої умови розвиватиметься наступ ЗСУ на Миколаївщині

Українські військові, які захищають Миколаївську область, чекають на важке озброєння для розвитку наступу.

Щодо ситуації на Миколаївщині, обстановка важка, але контрольована українськими силами. Військові на лінії фронту працюють цілодобово.

Про це голова ОВА Віталій Кім розповів під час брифінгу

“Область, звісно, живе у напруженні. Військові на лінії фронту працюють цілодобово і важко. Про якісь успіхи можуть розповідати лише військові. Однак. у нас є повна комунікація з військовими, що стосується оснащення. Ми в області чекаємо на важке озброєння та боєприпаси, щоб розвивати наші успіхи та звільняти території”, – сказав Віталій Кім.

Крім того, У тимчасово захопленому окупантами Херсоні настрої дуже різні, але ніхто з людей не любить росіян.

Російські війська очікували, що Херсонщина і Миколаївщина будуть їх зустрічати з квітами та переходити на бік загарбників, але навіть під тимчасовою окупацією ніхто з українців не погоджується на кооперацію з росіянами.

Про це заявив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в інтерв’ю “УП”.

“Час грає проти нас. Багато людей, які чекали, зараз виїжджають через Крим, через Росію. Вони повертаються до України через велике коло, тому що окупанти не пропускають через лінію зіткнень. Частина людей навпаки стала ще агресивніша і вступає до партизанського руху, який там, на Херсонщині, зараз дуже активно й розвивається, і дійсно допомагає нашим ЗСУ”, – розповів Кім про настрої на Херсонщині.

За його словами, деякі люди чекають і “вже зляться, чому українські війська так довго йдуть”.

“Є об’єктивні та суб’єктивні причини, чому ми це робимо. Не ми, а ЗСУ. Настрої там дуже різні, але ніхто не любить росіян”, – додав він.

Водночас, Кім каже, що більшість людей порівнюють те, що пропонують окупанти, і те, що було в Україні, і ніхто не хоче жити під окупацією і диктатурою загарбників.

“Це, в принципі, той парадокс, з яким зустрілися росіяни. Бо вони очікували, що Херсонщина, Миколаївщина будуть їх зустрічати з квітами та переходити. Але навіть під окупацією ніхто з наших співвітчизників не погоджується на кооперацію з росіянами”, – підсумував він.

Щобільше На Херсонщині партизани зривають плани окупантів

Активність українських партизанів ускладнює зусилля російських військових у встановленні окупаційного режиму.

Також повідомляється про значний тиск у Херсонській області на російські війська з боку ЗСУ.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

“Заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко заявив, що українські сили відбили Киселівку і зараз перебувають в межах 15 км від міста Херсон, що вказує на те, що російські сили зазнають значного тиску, щоб захистити свої окуповані кордони від українських контратак”, – пише Інститут вивчення війни.

22 червня війська РФ продовжили оборонні операції і, можливо, мали певний успіх. Експерти Інституту вивчення війни посилається на російський телеграм-канал, який повідомив, що російські військові взяли під контроль населені пункти в межах 25 км від кордону Херсонської і Миколаївської областей.

Нагадаємо, у захопленому Херсоні українські партизани попереджають російських окупантів, що в Україні на них чекає смерть. Вони розклеюють по місту оголошення з цікавими написами.

Не так давно у Херсоні вибуховий пристрій, який був прикріплений на дерево, здетонував на автомобіль. Водій залишився живий.