російські загарбники, незважаючи на шалені втрати, продовжують штурмувати Авдіївку.

Вони втрачають техніку, тож зараз використовують тактику малих штурмових груп

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, утримання Авдіївки має важливе стратегічне значення для Сил Оборони.

Ворог продовжує штурмувати місто малими тактичними групами, використовуючи тактику, схожу як в Бахмуті. Важка техніка в умовах щільної міської забудови стає легкою ціллю для українських військових.

“Один оператор ПТРК з кількома зарядами, який перебуває на 3 – 5 поверсі будинку, обов’язково дочекається свого шансу і знищить ворожий танк. Таких операторів може бути сотня, тому техніка в місто не заходить”, – зазначив Світан.

Він додав, що ворог намагався підійти до Авдіївки зі сторони ДАПу – Донецького аеропорту Прокоф’єва, але був розбитий артилерією ЗСУ та операторами ПТРК. Також ворог намагається активно застосовувати авіацію.

На цій ділянці їхні втрати дорівнюють втратам під Вугледаром, лише з різницею у тому, що тут вони йшли широким наступом полями. Думаю, що вони втратили орієнтовно танковий полк під Авдіївкою,
– наголосив полковник ЗСУ.

Роман Світан розповів, що у 2014 – 2015 роках, після підписання Мінських угод, Збройні Сили України зупинили просування по лінії Авдіївка – Мар’їнка, взявши Донецьк у напівоточення. З цих позицій можна контролювати усю Донецьку агломерацію та переміщення ворожої техніки. Тому росіянам так важливо відкинути ЗСУ на 20 – 30 кілометрів далі від міста.

“Були плани подальшого наступу ЗСУ на Донецьк, зі сторони Мар’їнки та Авдіївки, вздовж об’їзної дороги. Якщо буде така потреба, наш наступ можна розвинути, взяти Донецьк в оточення і знешкодити одразу все керівництво так званої “ДНР”, – наголосив він.

За словами полковника ЗСУ, росіяни штурмують місто, щоб “убезпечити” військові цілі у Донецьку від української артилерії.

Водночас ЗСУ потрібно чимало боєприпасів, аби здійснити успішний контрнаступ й остаточно вибити ворога з української землі. Є інформація, що Болгарія та Пакистан можуть передати певну кількість снарядів – 150 – 250 тисяч.

Крім того, поляки намагаються домовитися про закупівлю боєприпасів у Південної Кореї. У цьому випадку йдеться про мільйони одиниць. 

За словами військового-експерта, у деяких боєприпасів термін зберігання – до 30 років. Країни потім витрачають кошти на утилізацію, яка нерідко коштує дорожче, ніж виробництво.

“Вигідне заміщення. Ми утилізуємо об голови росіян ці боєприпаси, а далі відбувається відновлення залишків, поповнення складів. Якщо ще й заплатити, країни розуміють позитивну економіку для своїх військових складів, тому вони включилися у цей процес”, – зауважив Світан

Йдеться, зокрема, про передачу радянських боєприпасів – 152 і 122 калібру. Що ж до Південної Кореї – вона має величезні запаси 155 калібру.

Світан вчергове наголосив, що війна – це математика, і вона чітко прораховується. “Минуло року ми використали близько 1 мільйона, знищивши 100 тисяч росіян. Тобто на одного ліквідованого окупанта зі зброєю витрачається близько 10 снарядів. На лінії фронту їх зараз близько 400 тисяч. Нам їх не можна випускати, потрібно знищити, інакше вони знову повернуться. Для цього нам потрібно в середньому 4 мільйони снарядів”, – стверджує льотчик-інструктор.

Наразі виділено 2 мільярди євро на виробництво, ми отримаємо близько 1 мільйон снарядів. Країни можуть одразу віддати зі своїх запасів 90% впродовж трьох місяців. Так, ми отримаємо чверть. До речі, акцентує Світан, саме тому президент Володимир Зеленський почав говорити про нестачу снарядів.

Щодоби ми використовуємо 5 – 7 тисяч снарядів. Ми можемо відстрілювати більше, але у нас їх просто немає. Мінімальні цифри для наступальних дій – близько 10 тисяч па добу. Це вже 300 тисяч на місяць, отже за три місяці ми “з’їмо” 1 мільйон та зупинимося по наявності снарядів,
– пояснив полковник запасу ЗСУ.

Щоб не вийти на снарядний голод на початку наступальних дій, а, щобільше, в кінці, тому що це ще страшніше, при русі в бік Азовського узбережжя нам треба зупинятися вже в Керчі.

“Наступний етап буде ще складніший. Щонайменше цей один рух має знищити росіян Запорізької, Херсонської та Кримської області. Не говорю спеціально “Республікам Крим”, я думаю, це буде справжня унітарна Україна, як написано у конституції”, – переконаний Роман Світан.