Генерал-лейтенант у відставці, екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігор Романенко назвав головні умови звільнення всієї території України

Для звільнення всієї України ЗСУ потрібно вирішити питання Донбасу та Херсонщини.

Російські війська не залишають спроб захопити Донецьку область та продовжують готувати наступ, сказав Ігор Романенко.

Для того щоб перейти до контрнаступальної операції і звільнити свої території, армії України потрібно організувати ефективну оборону Донеччини і відбити у окупантів Херсонську область. Здатність Києва піти в широкомасштабну контратаку залежить від постачань сучасної зброї з боку західних союзників. Заходи повинні вийти на рівень повноцінної військової операції. Про це заявив генерал-лейтенант у відставці, колишній заступник голови Генштабу ЗСУ Ігор Романенко.

У ефірі всеукраїнського телемарафону UA Разом він розповів про те, що для успішного наступу на Херсонщині потрібно вирішити питання з обороною Донецької області, де ворог продовжує роботу над подальшим наступом і планує захоплення регіону.

“Щоб бути успішними в наступальних діях на Херсонському напрямку, необхідно забезпечити, щонайменше, успішні оборонні дії в східній операційній зоні, де противник зосереджується і намагається організувати подальший наступ і захоплення Донецької області”, – зазначив військовий.

Також, на його думку, здатність сил оборони України до переходу до контрнаступальної операції залежить від постачань сучасної зброї Заходу. Поступово від вирішення тактичних питань українські війська повинні перейти до реалізації своєї головної мети.

“Це таке зерно, яке має зрости, і тоді дасть ефект – спочатку оперативного рівня, який дозволить вирішувати питання на Харківському напрямку та Запоріжжі, а згодом перерости в те, що ми виконаємо свою оборонну операцію”, – підкреслив Ігор Романенко.

Нагадаємо, що наступні тижні будуть цікавіші, адже  ЗСУ готуються до контрнаступу на Херсонщині

Для потужного контрнаступу військовим не вистачає зброї та особового складу.

Українські військові перебувають у радіусі снайперської дії Чорнобаївки. Вони активно готуються до потужного контрнаступу на Херсонщині. Про це заявив офіцер військової розвідки, повідомляє The Economist.

Він зазначив, що “наступні тиждень-два будуть ще цікавішими”, однак те, що відбувається зараз, не схоже на повноцінний контрнаступ. Солдати скаржаться на критичну нестачу боєприпасів та особового складу. Нині південне угрупування не має переваги у співвідношенні три до одного, як рекомендують стратеги для успішного наступу.

Ситуація зміниться одразу після того, як на південному напрямку з’явиться більше західної зброї. Нині там є лише декілька гаубиць М777.

Повідомляється, що російські окупанти побудували під землею укріпленні бункери та під час українського наступу повертаютьс у більшій кількості.

“Десять солдат миттю перетворюються на сотню. Місцеві, що не втекли від окупації, заважають не менше за супротивника. Ми не можемо стріляти по своїх”, – каже військовий.

Крім того, велика частина мирних жителів зараз співпрацює з окупантами. Російські війська вербують дівчат віком від 15 років.

Однак слід зазначити, що російська армія одразу втратить підтримку мирного населення у той момент, коли українські війська зайдуть у Херсон.

“Росіяни будуть розлючені як біс і накинуться, але партизанський опір буде таким же запеклим. Місцеві жителі просто розірвуть їх”, – йдеться у повідомленні

Раніше видання The Economist з посиланням на неназваного співробітника української військової розвідки повідомляло, що передові підрозділи ЗСУ перебувають в кілометрі від перших передмість Херсона, але бої за місто будуть важкими.

Нагадаємо, у Херсонській області набирає обертів партизанський опір. Опір українців на тимчасово окупованій території Херсонської області змусив російських загарбників задіяти своїх людей з Росії, щоби створити так званий “уряд” спільно з колаборантами.