Про атаку з боку армії РФ зараз мова не йде, зазначив радник глави ОПУ.

Арестович розповів, яку команду отримали російські окупанти

Російська армія отримала вказівку захопити позиції, на яких буде зручніше оборонятися – вони займають пагорби, населені пункти і природні рубежі.

Радник керівника офісу президента Олексій Арестович в розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним зазначив, що в усіх напрямках зараз російські війська отримали приблизно таку команду.

“Це з відкритих джерел, ніякої таємниці тут немає. Просто це видно по їх діях. Захопити позиції кращі для утримання оборони на цій ділянці місцевості”, – пояснив Арестович.

“Тобто у них за задумом, я так розумію, просто бачу, що вони роблять, вони намагаються вийти на ділянки, які зручніше захищати. Переважно це пагорби, населені пункти і природні рубежі типу річок, ярів”, – додав Арестович.

Раніше радник глави офісу президента заявив, що населені пункти в південних регіонах України, які знаходяться під тимчасовою російською окупацією, будуть обов’язково звільнені військовим шляхом.

“Вельмишановні громадяни, які зараз перебувають на окупованих територіях, ми вас не кинемо. Ми вас звільнимо військовим шляхом. Деокупуємо. При цьому ми зробимо так, що з ваших голів не впаде жоден волосок, крім випадковостей, звичайно, які завжди можуть бути”, – сказав Арестович .

За його словами, ЗСУ знають, як вибити російські війська, не штурмуючи безпосередньо Херсон, Мелітополь та інші міста. Вони до цього готуються.

Радник глави ОП додав, що зараз йде робота над підготовкою законодавства щодо визначення колаборантів.

“Уряд, Верховна Рада, Офіс президента готують пакет рекомендацій, як поводитися. Але я можу з великою часткою ймовірності припустити, що нікого з вас у винуватих не запишуть, крім явних колаборантів”, – розповів Арестович.

Він додав, що колаборація – це:

  • безпосередня участь в окупаційних органах влади;
  • участь в організації та проведенні незаконних референдумів;
  • служба в окупаційних військах.

“І там ще є низка ознак, які легко знайти в Інтернеті. Є навіть такі схеми, які показують, що можна робити, що – ні. Я їх опублікую у себе, щоби було зрозуміло, що дивитися”, – сказав Арестович.